MMA PLUFCPeter Sobotta kończy z MMA! Miniona walka w UFC była ostatnią w karierze

Peter Sobotta kończy z MMA! Miniona walka w UFC była ostatnią w karierze

Foto: Facebook. Peter Sobotta
Foto: Facebook. Peter Sobotta

Peter Sobotta kończy swoją przygodę z MMA. Urodzony w Zabrzu, mieszkający w Niemczech, a reprezentujący… Jamajkę zawodnik pożegnał się z zawodowym sportem po minionej gali UFC na Fight Island w Abu Dhabi.

33-latek na minionej gali przegrał decyzją sędziów z Alexem Oliveirą. Sobotta po tej konfrontacji zakończył swoją sportową karierę.

Peter Sobotta kończy z MMA!

Sobotta opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym wytłumaczył swoją decyzję:

“Niestety, dzisiaj w nocy moja dyspozycja nie wystarczyła do odniesienia zwycięstwa. Też czuję rozczarowanie. W walce uszkodziłem prawe ramie, a moja twarz musiała być zszyta w czterech miejscach. Ale nie szukam wymówek. Byłem dziś gorszym wojownikiem. […] Oliveira zasłużył na wygraną.

Teraz muszę ogłosić, że moja droga jako wojownika MMA kończy się po 17 latach. Poczułam to dzisiaj na oktagonie. Naprawdę kocham ten sport z całego serca, a ta decyzja boli bardziej niż każde złamanie kości.Niestety, nie mam już niezbędnej wytrzymałości, solidności i gotowości do podejmowania ryzyka, aby walczyć z czołówką.

To była świetna przygoda i jestem nieskończenie wdzięczny za emocje i doświadczenia, które mogłam doświadczyć przez lata kariery. Dziękuję wszystkim, którzy mi towarzyszyli i wspierali w tej przygodzie.”

Leider hat es heute Nacht nicht zum Sieg gereicht. Auch geht es mir nicht sonderlich gut. Früh im Kampf habe ich meinen…

Opublikowany przez Petra Sobottę Sobota, 25 lipca 2020

Ich nehme Abschied vom aktiven Wettkampfsport. 👋🏽

Opublikowany przez Petra Sobottę Niedziela, 26 lipca 2020

Peter Sobotta w UFC stoczył 10 walk. Najpierw walczył dla amerykańskiego giganta w latach 2009-2010, ale pożegnał się z kontraktem po trzech porażkach. Jego druga przygoda z UFC była już bardziej owocna. W latach 2014-2020 wygrał cztery walki w oktagonie, przegrywając przy tym trzy razy. W swojej karierze ma też pozytywny epizod z Federacją KSW, gdzie wygrał w 2008 roku z Kerimem Abzailovem.

Zobacz także:

Zrobił to znowu! Fabricio Werdum będzie miał nowego pracodawce?

Brazylijczyk ponownie pokazał, że w parterze może zaskoczyć każdego. Werdum przed walką wspominał, że będzie to jego ostatnia walka w UFC.

Mamed Khalidov zdradził co było największym rozczarowaniem w ostatnim czasie!

Mamed Khalidov (34-7-2) parę dni temu świętował swoje 40 urodziny. Były mistrz KSW zdradził co było dla niego największym rozczarowaniem w ostatnim czasie. Mowa oczywiście o zatrzymaniu go przez policję w Olsztynie. Reprezentant Arrachionu Olsztyn nie może zrozumieć zachowania policji i prokuratury, która w poprzednim roku zatrzymała go w jego własnym domu.