MMA PLUFCPedro Munhoz vs. Dominick Cruz na UFC 269

Pedro Munhoz vs. Dominick Cruz na UFC 269

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Do rozpiski gali UFC 269 dodany zostanie kolejny ciekawy pojedynek. 11 grudnia w oktagonie rękawice skrzyżują Pedro Munhoz (19-6, 1 N/C) i Dominick Cruz (23-3)

Według informacji zawodnicy porozumieli się już w kwestii walki. Oczekuje się jednak na podpisanie kontraktów

Obecnie zawodnicy ci plasują się w okolicach TOP 10 kategorii koguciej UFC. Munhoz jest dziewiąty, zaś Cruz jedenasty.

Pedro Munhoz w czasie swojej kariery pokonał m.in. Roba Fonta czy Cody’ego Garbrandta. Ma na koncie również zwycięstwo nad Polakiem – Damianem Stasiakiem. Ostatnio nie ma jednak najlepszej passy, gdyż przegrał 3 z 4 ostatnich walk. Musiał uznać wyższość m.in. obecnego mistrza Aljamaina Sterlinga czy też Frankiego Edgara. Potem przyszedł zwycięski pojedynek z Jimmiem Riverą. Po raz ostatni Brazylijczyk pojawił się w klatce w sierpniu, kiedy to na pełnym dystansie pokonał go Jose Aldo.

Dominick Cruz to dwukrotny a zarazem również pierwszy mistrz kategorii koguciej UFC. “Dominator” wygrywał z takimi zawodnikami jak Urijah Faber, Joseph Benavidez, Demetrious Johnson czy TJ Dillashaw. Pod koniec 2016 roku utracił tytuł na rzecz Cody’ego Garbrandta po czym zaliczył niemal 4-letnią przerwę. W ubiegłym roku na UFC 249 przegrał przed czasem w pojedynku mistrzowskim z Henrym Cejudo. Z kolei w marcu bieżącego roku pokonał niejednogłośną decyzją.

Zobacz także:

THE WAR 3: Będzie turniej kobiet na gołe pięści

To już przesądzone – na THE WAR 3 odbędzie się indywidualny turniej kobiet na gołe pięści! To rezultat wielkiego zainteresowania, jakim cieszyła się grupowa walka pań na drugiej edycji, gdzie DEVILS pokonały BAD GIRLS po dramatycznym widowisku.

Contender Series 41: Łukasz Sudolski przegrał przed czasem. Marzenia o UFC muszą poczekać [WIDEO]

Łukasz Sudolski (8-1) przegrał Ihorem Potierią (20-2) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie na gali Dana White’s Contender Series 41.