Paweł Kiełek vs Jakub Boczek w karcie walk gali FEN 9 „Go For It”

Kolejny zakontraktowany pojedynek nadchodzącej gali FEN 9 „Go For It” o jakim pragniemy poinformować to starcie MMA wrocławianina, Jakuba Boczka, z zawodnikiem z Olsztyna, Pawłem Kiełkiem, w kategorii półśredniej do 77 kg. Impreza odbędzie się w sobotę, 7-go listopada 2015 roku w hali „Orbita”, we Wrocławiu.

Jakub Boczek to bardzo doświadczony 27-letni zawodnik, który pierwszą walkę toczył już w 2008 roku z aktualnym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim. Karierę rozpoczął w Opolu pod okiem najlepszego polskiego zawodnika wagi ciężkiej, Damian Grabowskiego. W dwóch ostatnich pojedynkach utalentowany grappler zwyciężył z krajowymi rywalami: Tomaszem Dybowskim i Michałem Boduszkiem. Boczek jest trenerem w klubie Fight Lab Wrocław, a także współpracuje z Pawłem Szubartem z Boi Team Wrocław. Mierzy 178 cm i waży 77 kg. Na zawodowej arenie wygrał 5 walk, 4 razy poniósł porażkę oraz jeden raz zremisował.

Paweł Kiełek na arenie Fight Exclusive Night stoczy trzeci pojedynek. Świetnie zaczął, gdy podczas gali FEN 6 zmusił do poddania Gurama Kutateladze z Gruzji. Niestety w następnej walce, świeżo upieczony maturzysta z Olsztyna, nie sprostał Romanowi Szymańskiemu przegrywając na punkty. Złożyło się na to wiele przyczyn, ale jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia polskiego MMA, wspólnie z trenerami Pawłem Derlaczem i Szymonem Bońkowskim, postanowił zmienić kategorię wagową na adekwatną do jego fizycznych możliwości. Zawodnik klubu Berkut Arrachion Olsztyn mierzy 182 cm i waży około 80 kg. Na zawodowej arenie wygrał 6 walk, a jedną przegrał.

To bardzo ciekawa konfrontacja młodości z doświadczeniem. Właśnie przez to trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Nam jako organizacji zależy na dobrych walkach i tym rywalizujemy z konkurencją, przywiązaną do znanych, choć czasem niewydolnych nazwisk. Stawiamy na widowiskowość walk i myślę, że Jakub oraz Paweł pokażą, że potrafią to zapewnić.

– mówi Paweł Jóźwiak prezes FEN.

Bilety na galę FEN 9 „Go For It” są już dostępne w sprzedaży przez sieć Eventim oraz na stronie www.eventim.pl, a także przez sieć Ticketpro oraz przez stronę www.ticketpro.pl.

Informacja prasowa.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.