MMA PLFENPaweł Jóźwiak zapowiada powstanie organizacji freakowej: Tam będzie dział się ten cyrk! [WIDEO]

Paweł Jóźwiak zapowiada powstanie organizacji freakowej: Tam będzie dział się ten cyrk! [WIDEO]

Foto: Facebook/ Paweł Jóźwiak

Za nami bardzo udana gala FEN 35 w Ostródzie. Organizacja wróciła do korzeni stawiając tym razem wyłącznie na zestawienia sportowe.

Wokół FEN-u narodziło się ostatnio sporo kontrowersji w związku ze zorganizowaniem gali łączącej pojedynki freak-owe z czysto sportowymi. Ruch ten nie spodobał się dużej rzeszy kibiców polskiego MMA, jednak z drugiej strony przyciągnął nowych obserwatorów, zainteresowanych walkami celebrytów. Już po ostatniej gali FEN 34 prezes organizacji – Paweł Jóźwiak mówił w wywiadach, że był to produkt testowy, po którym zdecydują się, w którą stronę należy iść.

Jakie są plany FEN-u na najbliższą przyszłość?

W tym roku jeszcze dwie gale FEN, teraz będzie chwila przerwy, z FEN-em wracamy po wakacjach. Gale czysto sportowe. Oprócz tego jest KFN, kolejny produkt organizacji, stricte kickbokserski, też sportowy. Trzecia organizacja będzie freakowa. Niedługo ogłosimy nową nazwę, nowy brand i tam będzie ten cały cyrk się dział. (…) Show must go on.

“Razem z KSW rozwijaliśmy polskie MMA”

FEN będzie sportowy, tyle lat pracowaliśmy nad polskim sportem i że ten FEN był takim naszym dzieckiem i rozwijaliśmy wspólnie, razem z federacją KSW to polskie MMA, jako drudzy w kolejce. Szkoda to wszystko popsuć, wiecie, że walki freakowe to typowy skok na kasę, raz zrobiliśmy eksperyment, zmieszaliśmy to z FEN-em, bo nie było czasu zakładać nowej organizacji. Teraz wiemy z czym to się je i chcemy to uporządkować. FEN będzie sportowy.

Cały wywiad z Pawłem Jóźwiakiem dostępny jest poniżej.

Zobacz także:

Niezwyciężona – film dokumentalny o Joannie Jędrzejczyk! Już dostępny w HBO GO! Oglądaliście?

Nowy film dokumentalny Niezwyciężona o Joannie Jędrzejczyk, mistrzyni MMA, miał premierę 24 czerwca w HBO GO. Produkcja w reżyserii Toma Kolińskiego pokazuje dwa oblicza zawodniczki – zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa, a także przerażająca wojowniczkę, która fascynuje miliony fanów na całym świecie.

FAME MMA nie zapłaciło Murańskiemu za walkę, ale z pomocą przyszedł prezes FEN! Zaskoczeni?

Wygląda na to, że rośnie konflikt na linii FAME MMA – Murańscy. Okazuje się, że organizacja FAME MMA nie zapłaciła Mateuszowi Murańskiemu za walkę z Arkadiuszem Tańculą na ostatniej gali. Tak wynika z wpisu, który opublikował w mediach społecznościowych tata Mateusza – Jacek Murański.