MMA PLFENPaweł Jóźwiak spotkał się z Rafałem Kijańczukiem: Nie będzie zmiany werdyktu na no-contest

Paweł Jóźwiak spotkał się z Rafałem Kijańczukiem: Nie będzie zmiany werdyktu na no-contest

Foto: Facebook/ Paweł Jóźwiak

Prezes organizacji Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak spotkał się z Rafałem Kijańczukiem i ustalił działania po ostatnim zamieszaniu jakie miało miejsce na gali FEN 33.

A tam doszło do kontrowersyjnego przerwania w walce “Kijany” z Marcinem Filipczakiem. Sędzia starcia Daniel Zaręba przerwał je w pierwszej rundzie po zapięciu duszenia gilotynowego przez Filipczaka. Problem polegał na tym, że Kijańczuk nie odczuwał dyskomfortu spowodowanego dźwignią i uważa, że nie została ona założona w taki sposób, by miała przerwać walkę.

Paweł Jóźwiak spotkał się z Rafałem Kijańczukiem: Nie będzie zmiany werdyktu na no-contest

Po walce Rafał Kijańczuk chciał zmiany werdyktu sędziowskiego na “no-contest”, ale FEN nie zmieniło decyzji sędziego Zaręby i utrzymało wygraną Filipczaka.

Teraz z zawodnikiem – rzekomo pokrzywdzonym – spotkał się prezes FEN – Paweł Jóźwiak, który zapowiedział wstępny rewanż między “Kijaną” a Filipczakiem oraz… zmianę składu sędziowskiego na swoje gale:

Funkcja Prezesa,to nie zawsze blask fleszy i splendor … Czasami trzeba stanąć naprzeciw problemom i wziąć je na klatę .

W zeszły czwartek spotkaliśmy się z Rafałem w cztery oczy i porozmawialiśmy o zaistaniałej sytuacji . Wytłumaczyłem stanowisko organzacji i powody naszej decyzji , iż nie będzie zmiany werdyktu na No Contest .

Rafał dostał również propozycje walki rewanżowej jesienią ,która wstępnie przyjął.Szanuje bardzo Rafała jako sportowca i człowieka, rozumiem jego sportowa złość po walce na gali FEN 33.Podtrzymuje też swoje zdanie, Sedzia Zaręba pospieszył się z przerwaniem walki .

Szykujemy bardzo poważne wzmocnienia składu sędziowskiego, już od kolejnej gali.Wkrótce ogłosimy nowy skład

Funkcja Prezesa,to nie zawsze blask fleszy i splendor … Czasami trzeba stanąć naprzeciw problemom i wziąć je na klatę…

Posted by Paweł Jóźwiak on Tuesday, April 6, 2021

Zobacz także:

Daniel Rutkowski dostał propozycję z UFC! Widzieliście dlaczego odmówił?

Daniel Rutkowski (12-2) już dziewiątego kwietnia stoczy swój następny bokserski pojedynek.Zapaśnik zdradził, że już w tym momencie dostał propozycję z największej organizacji na świecie. ”Rutek” postanowił odmówić!

Będzie trzecia walka McGregor vs. Poirier. To już pewne! Jak obstawiacie?

Do trzeciego pojedynku między Iralndczykiem i Amerykaninem dojdzie w lipcu. Informację potwierdził sam “The Notorious”.

Kacper Koziorzębski vs. Ion Surdu ostatnią walką w rozpisce KSW 60

W ostatnim starciu dodanym do karty walk gali KSW 60 Kacper Koziorzębski (7-3, 4 KO) zmierzy się z Ionem Surdu (10-3, 7 KO, 1 Sub). Pojedynek, do którego dojdzie 24 kwietnia, odbędzie się w umownym limicie 80 kilogramów.

Demian Maia vs Belal Muhammad na UFC 263

Pojedynek w wadze półśredniej Demian Maia vs Belal Muhammad znalazł się w rozpisce gali UFC 263, która odbędzie się 12 czerwca.