MMA PLFENPaweł Jóźwiak po FEN 46-To była świetna gala!

Paweł Jóźwiak po FEN 46-To była świetna gala!

Za nami debiutancka gala FEN 46 w Pile, która dostarczyła kibicom wielu emocji. Publika zgromadzona na Hali Sportowo-Widowiskowej była świadkiem spektakularnych nokautów, widowiskowych poddań, zaciętych pojedynków, a to wszystko w akompaniamencie głośnego dopingu. Niestety nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich. Prezes organizacji Fight Exclusive Night udzielił wywiadu mediom, gdzie podsumował całe wydarzenie, wyjaśnił nieścisłości związane z werdyktem oraz przedstawił plany na przyszłość.

Paweł Jóźwiak po FEN 46
Foto: Paweł Jóźwiak/MMA.PL

Na początek Paweł Jóźwiak został zapytany o kontrowersyjny werdykt w starciu Bartosza Szewczyka (5-2-1) z Łukaszem Klingerem (11-6-1). Reprezentant ANKOS MMA wyraźnie wygrał pierwsze dwie rundy i wydawało się, że zmierza po pewne zwycięstwo. Kluczowa okazała się trzecia runda, ponieważ sędzia ringowy postanowił ukarać Szewczyka odjęciem punktu ze względu na nieodpowiednie zachowanie narożnika. Ostatecznie sędziowie orzekli większościowy remis, co wywołało spore poruszenie w środowisku. Prezes FEN zapytany o tę sytuację odpowiedział następująco:

“Nie widzę tutaj żadnych kontrowersji. Porozmawiałem z Piotrem Jaroszem i powiedział mi, że Bartosz Szewczyk wygrał dwie rundy, ale w trzeciej rundzie przez niestosowne zachowanie narożnika w stosunku do sędziego został odjęty punkt, który zaważył na werdykcie.”

Pomijając tę sytuację, Paweł Jóźwiak nie ukrywał zadowolenia z gali:

“Świetna gala, genialna publika, fajny poziom sportowy, dużo nokautów, poddań, wspaniałe walki, bardzo dobrze bawiłem się dzisiejszego wieczoru. Ostatnie dwie gale były niezłe, jednak ta gala przeszła wszelkie moje oczekiwania.”

8 gal FEN w 2023 roku!

Organizacja FEN ma bardzo ambitne plany na ten rok, bowiem czeka nas jeszcze kilka gal Fight Exclusive Night. Paweł Jóźwiak uchylił rąbka tajemnicy na temat planów federacji:

“Mamy w planach wejście na nowe rynki. Na pewno drugiego września zawitamy w Gliwicach. W tym roku obchodzimy dziesięciolecie, więc chcemy zaznaczyć naszą pozycję na rynku. Mamy zamiar hucznie obchodzić to dziesięciolecie i myślę, że ostatnie trzy gale, które zrobiliśmy pokazują, że jesteśmy we właściwym miejscu, jeżeli chodzi o sport.”

Wiadomo, że Paweł Jóźwiak ma stoczyć rewanżowy pojedynek z Michałem “Boxdelem” Baronem, podczas jednej z gal FEN. Prezes został zapytany, czy będzie w stanie się przygotować, mając tak napięty grafik związany z organizacją kolejnych eventów:

“Dla chcącego nic trudnego! Ostatnie dwa dni spędziłem robiąc cardio, więc wszystko się da. Nie mogę się doczekać tego rewanżu, bo mam niewyjaśnione sprawy z Michałem.”

Cały wywiad poniżej:

Zobacz także:

FEN 46: Piotr Kuberski ciężko znokautował Wojciechowskiego i obronił pas! [WIDEO]

Piotr Kuberski (12-1) już w pierwszej rundzie znokautował Kamila Wojciechowskiego (8-1) w walce wieczoru gali FEN 46, której stawką był pas wagi średniej. W rezultacie Kuberski obronił pas po raz drugi.

FEN 46: Poddał rywala do nieprzytomności! Nokaut po kolanie – świetna gala w Pile!

Podczas wczorajszej gali Fight Exclusive Night 46 działo się naprawdę dużo! Swoje szanse dostali młodzi zawodnicy, o których w niedalekiej przyszłości może być głośno. Były również starty lokalnych zawodników z Piły!

FEN 46: Bartosz Szewczyk zremisował z Łukaszem Klingerem. Punkt stracony przez narożnik!

Bartosz Szewczyk (5-2-1) zremisował z Łukaszem Klingerem (11-6-1) podczas gali FEN 46 w Pile. Według was słusznie?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis