MMA PLBabilon MMAPaweł Jóźwiak ostro o Grzebyku: Jest mi za niego wstyd, niech idzie po rozum do głowy! [WIDEO]

Paweł Jóźwiak ostro o Grzebyku: Jest mi za niego wstyd, niech idzie po rozum do głowy! [WIDEO]

Foto: YouTube
Foto: YouTube

W minioną sobotę w Kopali Soli “Wieliczka” odbyła się gala Babilon MMA 10. W walce wieczoru mogliśmy obejrzeć starcie zawodników dwóch organizacji – Adriana Zielińskiego z FEN-u i Daniela Rutkowskiego z Babilon MMA. Jednocześnie był to pojedynek o pasy obu tych federacji.

“Mistrz FEN przegrał, mistrz FEN wygrał” – tak Paweł Jóźwiak pogratulował wygranemu walki wieczoru, Danielowi Rutkowskiemu. Według prezesa FEN starcie było bardzo wyrównane i skradło serca kibiców. Stwierdza także, że rewanż się sprzeda i nikogo to nie zdziwi, ponieważ zawodnicy spełnili pokładane w nich nadzieje i był to dobry, sportowy pokaz. Oglądanie walki i kibicowanie “swojemu” pod klatką jako promotor, wraz z innymi promotorami, było dla niego nowym, mocnym doświadczeniem.

Ponadto, w wywiadzie po sobotniej gali Paweł Jóźwiak wypowiedział się także odnośnie postępowania ich obecnego mistrza wagi średniej, Andrzeja Grzebyka. Oprócz tego przekazał kilka słów podsumowania po gali Babilon MMA 10, przeciwniczce Róży Gumiennej oraz jej debiucie, a także planach na przyszły rok.

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki sobotniej gali:

Daniel Rutkowski pok. Adriana Zielińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
Łukasz Brzeski pok. Ednaldo Oliveirę przez jednogłośną decyzję sędziów
Krzysztof Gutowski pok. Jerry’ego Kvarnstroma przez TKO w rundzie 1
Adrian Błeszyński pok. Joao Paulo De Carvalho przez TKO w rundzie 2
Róża Gumienna pok. Raimondę Grundulaite przez TKO w rundzie 1
Piotr Kacprzak pok. Łukasza Machalskiego przez poddanie w rundzie 1

Najbliższa gala Babilon MMA 11 odbędzie się już 20 grudnia w Radomiu, z kolei kolejna, czyli 27. edycja FEN dopiero 18 stycznia w Szczecinie. Na rewanż Rutkowskiego i Zielińskiego na FEN 28 w Lublinie poczekamy natomiast do 28 marca.