MMA PLFAME MMAPaweł Jóźwiak o relacjach z FAME MMA: Nie ma zgody i nie będzie!

Paweł Jóźwiak o relacjach z FAME MMA: Nie ma zgody i nie będzie!

Jest gorąco na linii FEN – FAME MMA. Wydaje się, że sytuacja nie ulegnie zmianie. Dlaczego? Mowa o wypowiedzi Pawła Jóźwiaka, który został zapytany o relacje z freakową organizacją.

Ostatnia spięcie było spowodowane debiutem ”Murana” w Fight Exclusive Night. FAME MMA zapewniało, że Mateusz Murański ma dalej wiążący kontrakt i o tym miał wiedzieć również Prezes FEN. 

Tak, Mateusz miał z nami kontrakt na jedną walkę. Nie zmienia to faktu, że w tym kontrakcie określony jest okres dokładnie 6-miesięcy, w którym Mateusz zobowiązał się do nie brania udziału w walkach dla innych federacji oraz zobowiązał się do niepromowania innych federacji. I ten zakaz przez Mateusza został złamany. Prezes Jóźwiak, w którymś z wywiadów powoływał się na to, że ten zakaz nie ma mocy ze względu na jakieś wyszukane.. nazwijmy to kruczki prawne. Prezes Jóźwiak nie ma racji w tym względzie ten zakaz jest jak najbardziej obowiązujący, a te wywody prawne kompletnie nie mają tutaj zastosowania. Moglibyśmy to bardziej szczegółowo omawiać, ale myślę, że jest to dość skomplikowane natomiast możecie mi uwierzyć, wiem co mówię (…) Tak będziemy chcieli wyciągnąć konsekwencje, ponieważ jest to złamanie warunków umowy. Jest to w umowie obdarowane konkretnymi karami i ja w tym momencie uważam, że te kary będą miały zastosowanie. Nasz prawnik na razie jest na urlopie, także tego jeszcze nie uruchomiliśmy tak jak należy to zrobić natomiast w przyszłym tygodniu odpowiednie kroki zostaną podjęte. Chciałbym też się odnieść do tego, że Prezes FEN starał się/komunikował z innymi federacjami w momencie, gdy jemu zależało na tym żeby inne federacje uhonorowały umowy, które jego zawodnicy mają z federacją FEN i wtedy było mu to na rękę. Wtedy uważał, że takie umowy są obowiązujące, a w tej sytuacji zachowanie co najmniej niestosowne i wyszukiwanie jakiś kruczków prawnych, żeby przejąć zawodnika. Chciałbym podkreślić, że nam udało się porozumieć również z federacją KSW, bo u nas zawalczył Norman Parke, który ma ważny kontrakt z KSW. Myślę, że nasze pierwsze działania mogą pozostawić coś do życzenia, ale koniec końców udało nam się porozumieć i ta walka odbyła się za zgodą KSW. Co pokazuje, że udało się porozumieć, tutaj z FEN coś ewidentnie coś nie gra.       

Paweł Jóźwiak: Nie chcę pewnych rzeczy na forum wywlekać!

Paweł Jóźwiak w rozmowie z portalem MMA-bądź na bieżąco został zapytany o relacje z organizacją FAME MMA. Prezes FEN zapewnia, że nie ma zgody i jej nie będzie! 

W skrócie jest kosa i tyle. Nie chcę się rozwodzić. Między nami zaszły pewne sprawy za daleko. Nie chcę pewnych rzeczy na forum wywlekać. Nie przepadam za tą organizacją, nie ma zgody i nie będzie!  

Zobacz także:

Abus Magomedov zamienia KSW na UFC! Da radę?

Kilka dni temu dowiedzieliśmy, że Abus Magomedov (24-4-1) nie będzie już kontynuował swojej kariery w KSW. Teraz zaś wiadomo, że jego nowym pracodawcą zostanie największa organizacja MMA na świecie, czyli UFC.

Juras ostro komentuje wpis McGregora: Tak upada z hukiem legenda Conora! Widzieliście ten wpis?

To jest ciężki okres w karierze Conora McGregora (22-6). Irlandczyk przegrał ostatnie dwie walki, a po kontrowersyjnym zachowaniu spadła na niego duża krytyka. Mowa tutaj o zachowaniu po walce czy jego mocnych słowach w kierunku żony Dustina Poiriera (28-6).