MMA PLBez kategoriiPaulo Filho gotowy do powrotu

Paulo Filho gotowy do powrotu

paulo-filho.jpg

“Ze mną w porządku, dzięki Bogu, jestem skoncentrowany. Będę walczył w mojej wadze i Japonii, gdzie wolę walczyć. Melvin lubi uderzać więc będę czekał aż podejdzie, złapię go i zobaczymy co się stanie. Szanuję go, to bardzo twardy koleś. Jest po serii bardzo dobrych nokautów ale ja jestem bardziej kompletnym zawodnikiem. Jeśli ktoś myśli, że będę się bawił w uderzacza to jest w błędzie, będę robił swoje, spróbuję zejść z nim do parteru i rozstrzygnąć o losach walki tam gdzie jestem najlepszy. To bardzo ciężki oponent ale wierzę, że uda mi się go pokonać. Chcę wygrać ten pojedynek. Teraz muszę iść krok za krokiem. Najpierw zmierzę się z Melvinem i zobaczymy jak to przebiegnie, będę się starał zrobić to dobrze. Psychika jest dobra, trening jest dobry, będziemy się starać o dobre rozwiązanie spraw.”

– powiedział dla Tatame.com Paulo Filho (16-1). Wirtuoz Brazylijskiego Jiu – Jitsu powraca do MMA po ponad rocznej przerwie, jego przeciwnikiem na DREAM 10 będzie król nokautu Melvin Manhoef (23-5-1).

Paulo Filho, od początku swojej kariery aż po walkę z Chaelem Sonnenem na WEC 36 (11 maja 2008), wygrał 16 pojedynków z rzędu bijąc się głównie w PRIDE, WEC i DEEP. Ostatnia walka z Sonnenem była rewanżem za armbar jaki zafundował mu Filho podczas WEC 31. Trzeba powiedzieć, że podczas rewanżu Paulo naprawdę nie był sobą. Ospały, zdezorientowany, niezdecydowany pozwolił przeciwnikowi zdominować walkę.

Okazało się, że Paulo ma pewne kłopoty z psychiką, zanotował powrót do stanów depresyjnych. Pomocną dłoń wyciągnął Amaury Bitetti, który namówił go do intensywnego leczenia. Do regularnych treningów Paulo powrócił dopiero w lutym 2009. Paulo miał wcześniej propozycje m. in. od Bellator FC ale ostatecznie wybrał DREAM.