MMA PLUFCPaulo Costa waży dużo ponad limit przed sobotnią walką w UFC: Nie zrobię wagi

Paulo Costa waży dużo ponad limit przed sobotnią walką w UFC: Nie zrobię wagi

Paulo Costa w najbliższy weekend wystąpi w walce wieczoru gali UFC Fight Night 196, gdzie zmierzy się z Marvinem Vettorim. Problemem jednak w tej konfrontacji jest waga.

Costa i Vettori to ostatni pretendenci do tytułu mistrzowskiego wagi średniej. I właśnie w limicie wagi średniej (185 funtów=84 kg) miała odbyć się ich walka.

Coś jednak nie pykło.

Paulo Costa waży dużo ponad limit przed sobotnią walką w UFC: Nie zrobię wagi

Brazylijczyk przyznał, że na 48 godzin przed oficjalnym ważeniem waży dużo ponad limit i nie będzie w stanie wypełnić limitu wagi średniej:

“Ważę teraz 212 funtów (ok. 96 kg).

Ale ta walka i tak się odbędzie. Chyba, że Marvin po prostu nie będzie chciał walczyć. Ale możemy zrobić catchweight. Na przykład do 90 kilogramów (ok. 198 funtów). Uważam, że zrobienie tego pojedynku w wyższej wadze będzie bardziej ekscytujące dla kibiców. To może być bardziej wybuchowa walka. Z dwoma cięższymi zawodnikami łatwiej o nokaut.”

Co ciekawe, Paulo Costa nie chciał ujawnić powodów, które uniemożliwiły mu zejście do dywizji średniej:

“Opowiem o nich po walce.” – skwitował z uśmieszkiem na twarzy.

Zobacz także:

Jak oglądać KSW 64 w Internecie?

Już 23 października czeka nas kolejna gala Federacji KSW. Tym razem przygotowano naprawdę imponującą rozpiskę.

Adrian Zieliński jak Anthony Johnson! Idzie walczyć dwie kategorie wyżej na FEN 37. Znamy rywala!

Szymon Dusza (10-5, 7 KO, 1 SUB) podejmie Adriana Zielińskiego (20-11, 7 KO, 6 SUB) podczas gali FEN 37, która 19 listopada odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita. Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii półśredniej, w której zadebiutuje były mistrz wagi piórkowej. Transmisja gali odbędzie się tylko w systemie PPV.

Organizacja podjęła decyzje! Nie Chic, a Misiek z Nadarzyna zmierzy się z ”Żuromem” na MMA VIP 4!

Podczas drugiej konferencji prasowej promującą galę MMA VIP 3 doszło do ogłoszenia. ”Misiek z Nadarzyna” oficjalnie będzie najbliższym przeciwnikiem Andrzeja ”Żuroma” Żuromskiego. Do walki dojdzie na początku 2022 roku.