MMA PLUFCPaulo Costa w pierwszym rzędzie podczas walki Adesanya vs. Romero na UFC 248

Paulo Costa w pierwszym rzędzie podczas walki Adesanya vs. Romero na UFC 248

Wygląda na to, że poznaliśmy następnego kandydata na mistrza wagi średniej UFC. Paulo Costa przyznał, że będzie miał miejsce w pierwszym rzędzie podczas gali UFC 248, na której o tytuł UFC zmierzą się walczący w jego dywizji Israel Adesanya i Yoel Romero.

Mistrz wagi średniej Israel Adesanya zmierzy się z Yoelem Romero już w najbliższą sobotę. Romero wszedł w miejsce Costy, który wypadł z planowanej walki z Nigeryjczykiem z powodu kontuzji bicepsa.

Teraz, Paulo Costa będzie pod oktagonem oglądał zmagania w walce o pas mistrzowski wagi średniej i najprawdopodobniej po walce sam wyzwie zwycięzcę tego pojedynku.

Na dodatek, Brazylijczyk próbuje wywrzeć presję na Adesanyi:

“Zobaczymy czy będzie w stanie pokonać Romero tak jak ja. Wszyscy się zastanawiają czy uda się mu pokonać Kubańczyka w taki sam sposób, w jaki zrobiłem to ja. Wierzę, że Adesanya czuje, że musi to udowodnić, więc chętnie się temu przyglądnę.”

Paulo Costa i Yoel Romero zmierzyli się w sierpniu 2019 roku na gali UFC 241. Wówcas Brazylijczyk pewnie wypunktował swojego rywala i został niepokonany w zawodowych startach.