MMA PLArchiwumUFCPaulo Costa tłumaczy dlaczego odrzucił nowy kontrakt z UFC. Podał kwotę wypłaty, ale to nie ona była powodem!

Paulo Costa tłumaczy dlaczego odrzucił nowy kontrakt z UFC. Podał kwotę wypłaty, ale to nie ona była powodem!

Były pretendent do tytułu wagi średniej UFC Paulo Costa tłumaczy dlaczego odrzucił nowy proponowany kontrakt zawodniczy z UFC. Brazylijczyk był przymierzany do lutowej walki z Robertem Whittakerem na UFC 274 w Perth w Australii, zaakceptował nawet warunki finansowe, ale mimo to odrzucił propozycję umowy.

Paulo Costa tłumaczy dlaczego odrzucił nowy kontrakt z UFC

Costa gościł w programie The MMA Hour, gdzie opowiedział o całym zmieszaniu ze swoim udziałem. Podał nawet kwotę, jaką wynegocjował za walkę z Whittakerem.

Jednak nie ona była powodem odrzucenia przez niego kontraktu zawodniczego.

Paulo Costa tłumaczy dlaczego odrzucił nowy kontrakt z UFC.

Jeśli nie poszło o pieniądze to o co? Otóż kluczową sprawą okazał się długość kontraktu, jaka miała wiązać go z UFC:

“Powiedziałem, że chcę nowych warunków za walkę z Whittakerem. Mówiłem, że nie będę walczył za te same pieniądze. Ta moja walka to miało być główne wydarzenie w Australii. Będzie tam mnóstwo Australijczyków, to miała być świetna walka. 70 tys. dolarów za nią to wg mnie za mało. Uważam, że 500 tys. dolarów za walkę z Whittakerem byłoby ok.

Ale potem miałem zawrzeć kontrakt na sześć walk. Na to się nie zgodziłem. Nie mówiliśmy o sześciu walkach, a oni to wprowadzili w umowę. Ja chciałem dogadać się na wypłatę do konkretnej walki z Whittakerem a nie na przyszłość. Nie szukam teraz kolejnych sześciu walk. Nie ma to dla mnie sensu. Mówiłem o konkretnej jednej walce, a nie o sześciu. Dlatego odrzuciłem propozycję kontraktu.”

Na ten moment i Robert Whittaker i Paulo Costa zniknęli z rozpiski gali UFC 284.

Zobacz także:

Mariusz Pudzianowski zabrał głos! Mówi o hejterach po walce z Mamedem! Widzieliście?

Mariusz Pudzianowski ponownie zabrał głos w mediach społecznościowych po ostatniej walce z Mamedem Khalidovem. Weteran KSW wypowiedział się również o komentarzach, które pojawiły się po starciu na XTB KSW 77 w Gliwicach.

Wiemy gdzie i z kim kolejną walkę stoczy Paweł Jóźwiak? Pojawią się doniesienia!

Paweł Jóźwiak po udanym debiucie zapewniał, że chce stoczyć kolejny pojedynek. Prezes Fight Exclusive Night od razu rzucił wyzwanie w kierunku Michała ”Boxdela” Barona. Teraz pojawiają się pierwsze doniesienia odnośnie drugiej walki Pawła.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis