MMA PLArchiwumUFCPaulo Costa przeszedł operację tuż przed walką z Chimaevem. Zdradza czy zawalczy!

Paulo Costa przeszedł operację tuż przed walką z Chimaevem. Zdradza czy zawalczy!

Paulo Costa przeszedł poważną operację łokcia przed walką z Khamzatem Chimaevem, która będzie jednym z najważniejszych pojedynków całej gali UFC 294.

Paulo Costa przeszedł operację tuż przed walką z Chimaevem

Impreza, na której dojdzie do tego starcia odbędzie się już niedługo, bowiem 21 października w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tuż przed tą walką, Paulo Costa ujawnił, że ledwo co przeszedł poważną operację łokcia.

Goszcząc w programie The MMA Hour, Costa zdradził, czy mimo poważnej operacji, którą niedawno przeszedł, zawalczy z Czeczenem.

Paulo Costa przeszedł operację tuż przed walką z Chimaevem

Costa nie ukrywa, że komplikacje zdrowotne nie mają wpływu na jego nastawienie do nadchodzącego starcia:

“Tak. Zdecydowanie tak, zdecydowanie walczę. Kiedy lekarz powiedział mi, że konieczne jest otwarcie łokcia, to spotkałem się z teamem – z Erikiem i Tamarą. Wszyscy byli tam obecni i zapytałem lekarzy, ile czasu zajmie usunięcie tych szwów po operacji.

Mieliśmy pięć tygodni do walki, lekarze powiedzieli, że szwy zdejmą po dwóch tygodniach. Zatem uznaliśmy, że po dwóch tygodniach zostaną nam jeszcze dwa tygodnie na treningi. Powiedziałem, że ok. Róbmy to. To wystarczy. Dwa tygodnie wystarczą. Jestem w formie, jestem gotowy. Sam wyzwałem tego gościa do walki, Gourmeta Chen Chen. Wiem, że on liczy, że wycofam się z tej walki. Szuka jakiegoś pretekstu.”

Paulo Costa i Khamzat Chimaev od dawna pozostają w medialnym konflikcie. Obaj chcą wyjaśnić go w oktagonie, więc wygląda na to, że okazja ku temu nadarzy się już w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Na którego zawodnika stawiacie w tym starciu?

Przypominamy, że walką wieczoru gali UFC 294 w Abu Dhabi będzie pojedynek o mistrzowski pas wagi lekkiej między Islamem Makhachevem a Charlesem Oliveirą. Co ciekawe, backupem do tego pojedynku będzie Polak – Mateusz Gamrot będzie zabezpieczał main event tego wydarzenia w przypadku kłopotów zdrowotnych którekolwiek z bohaterów main eventu.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis