MMA PLArchiwumUFCPaulo Costa ocenił występ Chimaeva na UFC 294: Wyglądał okropnie, to były okropne trzy rundy!

Paulo Costa ocenił występ Chimaeva na UFC 294: Wyglądał okropnie, to były okropne trzy rundy!

Niedoszły rywal Khamzata Chimaeva na gali UFC 294 w Abu Dhabi – Paulo Costa ocenił występ Czeczena w starciu z Kamaru Usmanem. Brazylijczyk – mówiąc oględnie – był zniesmaczony postawą swojego niedoszłego przeciwnika.

Paulo Costa ocenił występ Chimaeva na UFC 294

Przypominamy, że starcie Khamzat Chimaev vs Kamaru Usman było co-main eventem całego wydarzenia. Starcie to zakończyło się większościową decyzją na korzyść Czeczena, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że gdyby walka ta byłą zakontraktowana na pięć rund, to Nigeryjczyk zdołałby Chimaeva wyprzedzić na kartach punktowych.

Paulo Costa miał być pierwotnym rywalem Chimaeva, ale wycofał się z tej walki z powodu kontuzji i powikłań po operacji łokcia.

Paulo Costa ocenił występ Chimaeva na UFC 294: Wyglądał okropnie, to były okropne trzy rundy!

Teraz, już po gali UFC 294, Costa ocenił występ swojego rywala i co ciekawe, wydaje się, że nabrał pewności siebie przed ich potencjalną konfrontacją.

Walka ostatecznie zakończyła się większościową decyzją sędziów, którzy punktowali 28:28, 29:28, 29:28:

“To nie było dobre. Po obejrzeniu tej walki ponownie, było jeszcze gorzej. Walka była okropna. On wyglądał okropnie, trzy rundy były okropne. Wlaczył z gościem z niższej kategorii wagowej, który wziął walkę w krótkim czasie. Z gościem, który nie walczył wcześniej w wadze średniej. Usman miał zawodnika z wagi półśredniej. Próbował go skończyć w pierwszej rundzie, ale nie mógł. Potem zaczął przegrywać. Naprawdę wierzę, że Usman wygrał z nim dwie kolejne rundy. Co mam powiedzieć o Chimaevie? Wyglądał okropnie, po prostu okropnie.”

A Wy zgadzacie się z opinią Paulo Costy na temat występu Khamzata Chimaeva? Czy Waszym zdaniem Czeczen zapewnił sobie tą walką prawo walki o pas mistrzowski wagi średniej UFC?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis