MMA PLUFCPaulo Costa o testach USADA: Nigdy nie przyjechali do mnie do Brazylii

Paulo Costa o testach USADA: Nigdy nie przyjechali do mnie do Brazylii

Foto: Twitter/ Paulo Costa
Foto: Twitter/ Paulo Costa

Najbliższy pretendent do mistrzostwa wagi średniej Paulo Costa wypowiedział się o testach USADA. Brazylijczyk odniósł się tym samym do sugestii jego najbliższego rywala Israela Adesanyi, że jest on pomijany w testach antydopingowych.

Paulo Costa i mistrz wagi średniej Israel Adesanya zmierzą się ze sobą na gali UFC 253, która odbędzie się 26 września. Na tej samej gali Jan Błachowicz stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej. Rywalem Polaka będzie Dominick Reyes.

Paulo Costa o testach USADA: Nigdy nie przyjechali do mnie do Brazylii

Adesanya i Costa praktycznie od początku ogłoszenia ich pojedynku prowadzą medialną wojnę. Nigeryjczyk zarzucił nawet swojemu rywalowi, że ten jest pomijany w testach antydopingowych przeprowadzanych przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA). Oto, co powiedział w rozmowie z Submission Radio:

“Costa nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, kiedy był testowany przez USADĘ. Ja przeszedłem dwa testy w ciągu ostatnich trzech tygodni. Przeszedłem test nawet w nocy, bo USADA zapukała do mnie w nocy, żeby sprawdzić czy czegoś nie ukrywam. To są moje dowody. A jakie są jego? Niestety, ale wiem jak to jest. Pochodzę z Lagos w Nigerii. Wiem natomiast, jak to jest w krajach, gdzie można innych przekupić. Wiem jak to jest w krajach, w których można przemówić bronią. Wtedy ludzie zachowują się w określony sposób. Czy słyszeliście, by w Brazylii ktokolwiek biegał po klubach i testował zawodników? Tak po prostu jest.”

Paulo Costa w odpowiedzi na te słowa Adesanyi napisał tweeta, w którym rozsierdził dodatkowo środowisko mieszanych sztuk walki:

“Niestety dla Ciebie Runndersanya, USADA nigdy nie przyjechała przetestować mnie do Brazylii. Pierdolę cię stary, już jestes martwy. Idę po Ciebie!”

Zobacz także:

Jan Błachowicz o Paulo Coście: Zastanawiam się jak to jest, że USADA go jeszcze nie złapała!

Jan Błachowicz (26-8) swój najbliższy pojedynek stoczy dwudziestego szóstego września. Podczas UFC 253 dojdzie do historycznej chwili. Polak stanie przed szansą zdobycia prawowitego pasa w kategorii półciężkiej. Zapytaliśmy Błachowicza o jego typ na walkę wieczoru zbliżającej się gali.

Ciężkie zadanie przed Łopaczykiem! Zaskoczy?

Reprezentant WCA Fight Team najbliższy pojedynek stoczy w Niemczech. Będzie to świetnie obsadzony turniej, sami zobaczcie