MMA PLUFCPaul Felder z makabrycznymi obrażeniami twarzy po walce z Hookerem

Paul Felder z makabrycznymi obrażeniami twarzy po walce z Hookerem

Foto: mmafighting.com

Main event UFC Auckland dostarczył kibicom ogromną dawkę emocji. Zawodnicy wagi lekkiej, Paul Felder i Dan Hooker stoczyli niezapomnianą 5-rundową bitwę.

Na nieszczęście dla “Irlandzkiego Smoka”, decyzja większościowa została przyznana na rzecz jego przeciwnika, będącego rodowitym Nowozelandczykiem. Oczywiście pojawiło się już dużo głosów odnośnie werdyktu, ale jednego można być pewnym – mógł on pójść w dwie strony. Najważniejsze i zauważone przez innych zawodników organizacji, i nie tylko, to to, że panowie dali naprawdę wspaniały pokaz umiejętności i ognia w oktagonie.

Przerwanie serii dwóch wygranych Feldera pozostawiło coś więcej niż tylko przegraną. Ulubieniec kibiców opuścił klatkę z konkretnymi uszkodzeniami twarzy. Poniżej możecie zobaczyć posta Nicka Baldwina z The Score MMA, w którym widać jak wygląda twarz zawodnika chwilę po walce:

W związku ze swoją porażką w walce wieczoru w Auckland, Paul Felder przekazał komentatorowi UFC Danowi Hardemu, że rozważa odejście na emeryturę. Najważniejszym z powodów takiej decyzji jest jego 4-letnia córka. Jeżeli to był ostatni raz, kiedy Felder wyszedł do klatki, to naprawdę smutna wiadomość dla świata MMA.

“Irlandzki smok” nigdy nie dał nudnej walki i podczas swojej kadencji w Octagonie odniósł znaczące zwycięstwa. Wśród jego skalpów znaleźli się m.in. Daron Cruickshank, Danny Castillo, Josh Burkman, Charles Oliveira, Jamesem Vick i Edson Barboza.

Jeśli chodzi o Dana Hookera, po wygranej wyzwał on czołowego zawodnika wagi lekkiej, Justina Gaethje. Teraz pozostaje jedynie czekać na jego odpowiedź, ale znając Gaethje, długo w tej niewiedzy nie pozostaniemy.

„The Highlight” musi jeszcze odpowiedzieć na wyzwanie Hookera, ale znając Gaethje, można założyć, że obalenie nastąpi wkrótce.