Patryk Surdyn vs. Jakub Wikłacz na Armia Fight Night 5

Foto: Surdyn Wikłacz AFN 5
Foto: Surdyn Wikłacz AFN 5

Na najbliższej gali Armia Fight Night 5 dojdzie do walki pomiędzy dwoma młodymi, obiecującymi zawodnikami. Tytuł mistrza pierwszy raz będzie bronił Patryk Surdyn, na przeciw niemu stanie Jakub Wikłacz.

Piąta edycja gali Armia Fight Night odbędzie się 5 kwietnia w Łomży, czyli w mieście, z którego pochodzi mistrz organizacji, Patryk Surdyn. Objawienie 2018 roku stanie do swojej pierwszej obrony pasa mistrzowskiego w kategorii do 61 kg. Pretendentem będzie młody prospekt pochodzący z Olsztyna – Jakub Wikłacz.

‼️Już 5 kwietnia w Miasto Łomża starcie na szczycie kategorii 61 kg i pierwsza obrona mistrzowskiej szabli!‼️Patryk…

Opublikowany przez ARMIA FIGHT NIGHT Poniedziałek, 4 lutego 2019

Patryk Surdyn jest nie pokonany w zawodowym MMA. Stoczył cztery walki, dwie zakończyły się decyzją, a pozostałe dwie przez poddanie. Ostatni raz w oktagonie stanął na AFN 4, 24 listopada 2018. Zmusił wtedy Yurii Bosyi’ego do odklepania w pierwszej rundzie.

Natomiast Jakub Wikłacz jest bardziej doświadczonym zawodnikiem. Dotychczas zawalczył 11 razy. Osiem razy wygrał, dwa razy przegrał i raz jego starcie zakończyło się remisem. Warto dodać, że 17 grudnia 2016 roku mierzył się z obecnym zawodnikiem KSW, Dawidem Gralką. Wikłacz musiał wtedy uznać wyższość rywala, przegrywając w 57 sekundzie.

Armia Fight Night to polska organizacja promująca sporty walki w kręgach wojskowych. Walczą na niej żołnierze Wojska Polskiego, którzy samodoskonalą się w dziedzinie sportów walki. To w sposób bezpośredni przekłada się na ich poziom pewności siebie i dyscypliny – cech niezbędnych u każdego mundurowego.