Patrik Kincl zasila szeregi Artnox Fight Sport. Nowa gwiazda KSW w kategorii do 84 kg?

Foto: blackart.cz
Foto: blackart.cz

Czeski zawodnik wagi średniej Patrik Kincl (21-9, 1 N/C) dołączył do grupy menadżersko-promotorskiej Artnox Fight Sport.  Może to oznaczać, iż wkrótce zobaczymy Czecha w klatkach podczas polskich gal.

Artnox Fight Sport to profesjonalna grupa menedżersko-promotorska specjalizująca się w prowadzeniu kariery zawodniczej w MMA, K-1, Muay -Thai. Właścicielem grupy jest Artur Gwóźdź i współpracuje z nią wielu czołowych polskich zawodników.

Kincl zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie ze spotkania z przedstawicielami grupy Artnox Fight Sport. Wśród fanów zaczęły pojawiać się przypuszczenia, iż zawodnik może wkrótce dołączyć do

„Zdjęcie z dzisiejszego polskiego spotkania. Jak zawsze z zadowoleniem przyjmuję nową współpracę i wyzwania. No to zobaczymy. #bądźcieczujni”

29-letni Kincl walczy zawodowo od 2007 roku. Wcześniej walczył w kategorii półśredniej, ostatnio zaś rywalizuje w kategorii średniej. Ma za sobą występy w organizacji ACB, teraz walczył zaś dla XFN. Spośród 10 ostatnich walk wygrał aż 8. W ostatnich 4 latach pokonał go jedynie czołowy czeski zawodnik Karlos Vemola (26-5). Kincl większość swoich pojedynków kończy przed czasem – ma na koncie 10 nokautów i 6 poddań. Ostatnią walkę stoczył w grudniu zeszłego roku na gali XFN 15 w Pradze . Poddał wtedy w drugiej rundzie Petra Ondrusa (8-8).