MMA PLArchiwumPublicystykaPatrik Kincl i Artnox wchodzą do gry! “Czeski Materla” dałby radę w KSW?

Patrik Kincl i Artnox wchodzą do gry! “Czeski Materla” dałby radę w KSW?

Waleczny, efektowny i zarazem efektywny, z wielkim sercem do walki. Patrik Kincl to niezwykle popularny, czeski zawodnik. 29-latek może jeszcze wiele namieszać w światowym MMA. Podpisanie kontraktu z Artonx Fight Sport wskazuje, że już niedługo możemy go zobaczyć na polskiej gali. Gdzie wystąpi? Ja widzę go na KSW w pojedynku z Michałem Materlą.

Patrik Kincl zasila szeregi Artnox Fight Sport
Foto: blackart.cz

Patrik Kincl powiewem świeżości. Nowa, lepsza generacja czeskich wojowników!

Patrik Kincl, Foto: Facebook/blackart.cz

„Pojechał do Czech nabić sobie rekord…”, „Sprowadzili jakiegoś Czecha z ujemnym rekordem…” – ile razy słyszeliśmy podobne hasełka? Panowie i Panie, te czasy już dawno minęły. Nowa generacja czeskich wojowników to naprawdę mocna ekipa. Nasi południowi sąsiedzi zdobywają wielką popularność na całym świecie, również gale MMA w Czechach prezentują coraz wyższy poziom. Gwiazdą „czeskiego KSW”, czyli XFN jest Patrik Kincl. Naprawdę warto zwrócić uwagę na tego wojownika.

29-latek stoczył w swojej karierze 31 pojedynków. To doświadczony, ale nadal młody wojownik, który jeszcze przed występami dla czeskiego XFN zdobywał doświadczenie na ACB (niezwykle wysoki poziom). Dla kaukaskiej organizacji zawalczył 5 razy, wygrywając 3 pojedynki z naprawdę mocnymi rywalami, przegrywając jedynie z Albertem Duraevem (znanym polskim kibicom szczególnie po zwycięstwie z Piotrem Strusem). Pojedynek Kincla z Arbim Agujevem został uznany za „No contest”. Gdy wojownik wrócił do Czech, namieszał w rodzimej organizacji. Na XFN wygrał 4 z 5 pojedynków, a uległ jedynie innej gwieździe MMA, Karlosowi Vemoli znanemu z występów dla UFC. Czesi uwielbiają Patrika. To jeden z najbardziej utalentowanych wojowników, przed którym jest jeszcze co najmniej kilka ładnych lat kariery. Oczywiście wiele organizacji chciałoby podpisać z nim kontrakt. Śmiało mogę stwierdzić, że podpisanie kontraktu z polskim promotorem to nie tylko szansa dla młodego Czecha. To również szansa dla naszych organizacji.

KSW otwiera się na zagraniczne gwiazdy? Warto zauważyć Patrika Kincla

Patrik Kincl, tapology.com/ACB

Naprawdę wiele świeżości przynieśli nowi zagraniczni zawodnicy, którzy związali się z KSW. Dawniej dla największej polskiej organizacji wojownicy zza granicy walczyli od przypadku do przypadku. Obecnie aż 4 na 5 mistrzów nie pochodzi z Polski! To nie świadczy o słabszym poziomie polskich wojowników, ale oczywiście o naprawdę wysokim poziomie samego KSW. Phil De Fries, Scott Askham, Roberto Soldić, Salahdine Parnasse – to mistrzowie, którzy mają potencjał, by utrzymać pas na swoich biodrach jeszcze przez długi czas. Wielkie emocje, których dostarczyli polskim kibicom, naprawdę wysoki sportowy poziom – to są prawdziwe, nowe gwiazdy. Patrik Kincl mógłby być równie mocnym wzmocnieniem dla wagi średniej. Ma wielkie doświadczenie, jest zawodnikiem przekrojowym, kończy pojedynki przed czasem i ma przed sobą jeszcze wiele lat kariery.

Kto dla Kincla? A może Michał Materla?

Który z polskich zawodników wagi średniej jest doświadczony, niezwykle przekrojowy, efektowny i popularny tak mocno jak Patrik Kincl w Czechach? To Michał Materla! Starcie dwóch świetnych wojowników mogłoby rozgrzać publiczność w Polsce i w Czechach. Materla mimo dwóch porażek ze Scottem Askhamem nie składa broni, a pojedynek z gwiazdą czeskiego MMA byłby świetnym rozwiązaniem i zarazem rywalizacją z przeciwnikiem na wysokim poziomie. Patrik Kincl i Artnox na pewno nie zrezygnowaliby z oferty KSW, a byłoby naprawdę duże ciśnienie, by dobrze zaprezentować się przed nową publicznością. Polska gwiazda vs. gwiazda Czech! Obydwaj mają podobne warunki fizyczne, ciekawy styl walki, są przekrojowi i mają ciekawy medialny wizerunek. Są jak dwa lustrzane odbicia. Oczywiście warto sprawdzić, który z nich okaże się lepszy.

Patrik Kincl i Artnox – gratka również dla polskich kibiców

Patrik Kincl, Facebook
Patrik Kincl, Facebook

Wojownicy z Czech już dawno nie byli tak mocni. Nowa generacja ma potencjał i odpowiedni poziom, by mierzyć się z naszymi zawodnikami. Patrik Kincl podpisujący kontrakt z polską grupą promotorską to dobry znak dla całego środowiska MMA, również dla polskich kibiców. Patrik Kincl vs. Michał Materla na KSW? To byłoby coś!

 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis