MMA PLCombate AmericasPaskudna kontuzja na gali MMA. Rzutem… złamał rękę [WIDEO]

Paskudna kontuzja na gali MMA. Rzutem… złamał rękę [WIDEO]

Foto: Twitter/caposa

Nie jest nowością, że zawodnicy MMA są podczas walki narażeni na różne urazy. Bardzo źle wyglądająca kontuzja miała miejsce na gali Combat Americas, gdyż jeden z uczestników walki doznał złamania ręki.

Do tak nieprzyjemnego incydentu doszło 20 grudnia podczas pojedynku Milko Tucto (4-1) oraz Salvadora Becerry (7-2), którzy walczyli w ćwierćfinale jednodniowego turnieju organizacji. Walki te nie są zaliczane do oficjalnych rekordów zawodników.

Podczas pierwszej rundy starcia między fighterami Tucto zaszedł w pewnym momencie swojego rywala za plecy, pracując nad jego obaleniem. W pewnym momencie Peruwiańczyk wyniósł swojego przeciwnika, a ten próbował zamortyzować uderzenie za pomocą swoich rąk.

Becerra upadł jednak tak niefortunnie, że jego prawa ręka złamała się w okolicy łokcia. Zawodnik od razu zaczął krzyczeć z bólu, natomiast sędzia błyskawicznie przerwał starcie. Moment upadku i doznania urazu z różnych perspektyw uchwyciły kamery.

Tucto ostatecznie nie mógł jednak cieszyć się z wygranej w turnieju. W półfinale zawodnik z Peru musiał uznać wyższość Erica Gonzaleza (10-3), który wygrał jednogłośną decyzją sędziów.