MMA PLKSWParnasse czy Rutkowski? Kto będzie mistrzem wagi piórkowej po KSW 68? Prześledźmy ich kariery!

Parnasse czy Rutkowski? Kto będzie mistrzem wagi piórkowej po KSW 68? Prześledźmy ich kariery!

Walka o pas wagi piórkowej będzie starciem wieczoru nadchodzącej wielkimi krokami gali KSW 68. W boju tym mistrz Salahdine Parnasse zmierzy się z Danielem Rutkowskim, który spróbuje odebrać mu dzierżony tytuł.

Parnasse czy Rutkowski

Ostatnie bilety na sobotnie wydarzenie dostępne są na eBilet.pl

Transmisję z gali KSW 67 w Polsce, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, na Litwie i na Łotwie będzie można oglądać w serwisie Viaplay w ramach regularnej subskrypcji Viaplay Total. We wszystkich innych krajach, poza wymienionymi powyżej, transmisję z gali KSW 67 można oglądać w serwisie KSWTV.COM.

Salahdine Parnasse ostatni raz walczył w okrągłej klatce podczas gali KSW 65. Podczas tego wydarzenia doszło do wielkiego rewanżu Francuza z Danielem Torresem. W pierwszym boju Parnasse utracił mistrzowski tytuł, a pojedynek zakończył się nokautem już w początkowej fazie walki. Tym razem zawodnicy przewalczyli całe 25 minut i zafundowali sobie prawdziwe szachy w stójce. Co rusz pojawiały się potężne ciosy i kopnięcia, jednak obaj przetrwali ataki i żaden nie padł na matę. Ostatecznie więc starcie zakończyło się na kartach sędziowskich i Salahdine Parnasse odzyskał utracony tytuł. 

Przed ostatnim pojedynkiem Parnasse walczył z Filipem Pejiciem i w pięknym stylu poddał go w drugiej rundzie boju. Dla Francuza był to powrót na drogę zwycięstw po przegranej i utracie tytułu na rzecz Torresa. 

Salahdine wszedł do organizacji KSW w roku 2017 jako niepokonany zawodnik MMA. Od samego początku widać było, że Francuz ma ogromny talent i umiejętności, którymi potrafił zagrozić każdemu rywalowi. Parnasse rozbił Łukasza Rajewskiego, Artura Sowińskiego, Marcina Wrzoska, Romana Szymańskiego i Ivana Buchingera. Nikt nie potrafił zagrozić Francuzowi w klatce, ale starcie z Danielem Torresem zburzyło świat Salahdine’a. Parnasse potrafił go jednak odbudować i wrócić na drogę zwycięstw, a teraz będzie chciał ponownie udowodnić, że w klatce nikt nie może mu się równać.

Daniel Rutkowski, mistrza organizacji FEN i Babilon MMA, wszedł z przytupem do KSW. Podczas KSW 64 w klatce przywitał go autor jednego z najszybszych nokautów w historii KSW, Filip Pejić. Nie było to jednak w wykonaniu Filipa udane powitanie, za to dla Rutkowskiego był to efektowny debiut w KSW. Zawodnicy zaprezentowali w klatce świetne wymiany stójkowe, ale to Rutkowski trafił rywala wysokim kopnięciem na głowę nokautując go w drugiej odsłonie boju.  

Dla Daniela wygrana nad Pejiciem była trzynastym tryumfem w karierze. Rutkowski od roku 2016 pozostaje niepokonany i idzie jak burza przez klatki MMA.

Daniel wywodzi się z zapasów, które trenował przez wiele lat. Ma na swoim koncie tytuł mistrza polski i wiele medali krajowych turniejów. W roku 2015 popularny „Rutek” zdecydował się na zmianę dyscypliny i wejście do klatki. Już od pierwszej walki czuł, że to jest właśnie to, co chce w życiu robić.

Przed walką o pas Daniel mówi, że Salahdine stracił dawny blask, że przegrana z Torresem sprawiła, iż przestał walczyć w poczuciu nietykalności. Czy faktycznie tak jest? Przekonamy się niebawem.

Podczas gali KSW 68 Daniel Rutkowski będzie walczył przed własną publicznością i liczy na to, że doping doda mu jeszcze więcej motywacji do zwycięstwa. Salahdine będzie bronił pasa na wrogim terenie, ale się tym nie przejmuje. Który jednak z nich wyjdzie z klatki z pasem na biodrach? Przekonamy się już 19 marca w Radomiu.

Gala KSW 68 została objęta patronatem Pana Prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego.

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony Federacji KSW]

Zobacz także:

Oleksiejczuk ostro o hejterach: Te komentarze to śmiecie takie piszą, dla mnie to są zwykłe śmiecie!

Michał Oleksiejczuk (16-5) w rozmowie z portalem InTheCage.pl w ostrych słowach wypowiedział się o hejterach, których nie brakowało po ostatniej przegranej naszego reprezentanta. ”Husarz” otworzył galę UFC 272 starciem z doświadczonym Dustinem Jacobym (17-5-1).

Nitro zaprasza 111 osób od siebie na galę FAME 13. Nie liczył jednak na bilety od organizatora! Widzieliście?

Sergiusz “Nitro” Górski w walce wieczoru gali FAME 13 zmierzy się z Pawłem “Unboxall” Smektalskim. Będzie to jego debiut w walce w formule MMA, dlatego zrobił wszystko, by ten pojedynek na pewno oglądali bliscy dla niego ludzie.

Owczarz o sparingu z Linkiewicz: Chodziłyśmy sobie dookoła siebie i przez 3 minuty nie działo się nic!

Karolina Owczarz (4-2) na insta stories postanowiła odpowiedzieć na pytania widzów/fanów. Zawodniczka KSW miała oczywiście pytania o sparing z Martą Linkiewicz, która powiedziała, że walczyła z Karoliną jak równa z równą.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis