MMA PLjiu jitsu/BJJOto najlepszy grappler na ziemi? Poznajcie 23-latka, który pokonał m.in. Dillona Danisa

Oto najlepszy grappler na ziemi? Poznajcie 23-latka, który pokonał m.in. Dillona Danisa

Nazywanie kogoś najlepszym na świecie w jakiejś dziedzinie to zawsze ryzykowne stwierdzenie, ale zaledwie 23-letni Amerykanin Gordon Ryan może ubiegać się o taki status.

Gordon Ryan to mistrz świata ADCC w kategorii do 88 kilogramów z 2017 roku, czarny pas od Garry’ego Tonona i członek cieszącego się wielkim uznaniem Danaher Death Squad.

W październiku Amerykanin brał udział w gali Quintet 3, gdzie walczył w drużynie Team Aplha Male. Na wspomnianej gali w Las Vegas, Ryan stoczył pięć pojedynków, z których trzy wygrał (z Joshem Barnettem, Vitorem Ribeiro i Craigiem Jonesem) i dwa zremisował (z Roberto Satoshim i Marcosem Souzą).

Ryan mimo młodego wieku stoczył jak do tej pory 107 walk w formule jiu jitsu notując rekord 97-7-3. W roku 2018 Ryan przegrał tylko jedno starcie – na majowej gali ACB JJ 14, gdzie przegrał na punkty z Vinnym Magalhaesem.

Poniżej możecie zobaczyć fragment umiejętności Amerykanina:

Poniżej dołączamy jeszcze pełny zapis walki grapplingowej Ryana z doskonale znanym fanom MMA chwytaczem – Dillonem Danisem, który na UFC 229 w Las Vegas sprowokował Khabiba Nurmagomedova (27-0) do wyskoczenia z oktagonu i wszczęcia burdy na trybunach.

Zobaczcie jak zakończył się ten pojedynek na chwyty:

Odnośnie przyszłości młodego zawodnika, to wiemy jedynie tyle, że nie zamierza on przenosić się do MMA i na pewno w najbliższym czasie nie zobaczymy Amerykanina w walce na zasadach mieszanych sztuk walki.