MMA PLjiu jitsu/BJJOstra bójka trenerów podczas zawodów BJJ! Jeden z nich stracił zęby! [WIDEO]

Ostra bójka trenerów podczas zawodów BJJ! Jeden z nich stracił zęby! [WIDEO]

Podczas IFBJJ No Gi Worlds – 2018 doszło do bójki gdzie Ralph Gracie zaatakował Flavio Almeide.

Incydent dział się na trybunach podczas zawodów BJJ. Powodem było to, że Almeida chce otworzyć własny klub w San Francisco. Gracie się to nie spodobało, ponieważ on sam posiada klub w tym właśnie mieście i nie zamierza walczyć z nową konkurencją.

Ralph Gracie miał nadzieje, że incydent nie wyjdzie na światło dzienne. Prawnik Brazylijczyka, James Cook wydał w tej sprawie oświadczenie:

Jestem pełnomocnikiem, który zamierza reprezentować Ralpha Gracie w razie dalszych sporów prawnych. Przejrzałem film i miałem okazję porozmawiać o tym incydencie z Ralphem Gracie. Ralph chciałby wyrazić swoje zdanie na temat wydarzeń, które doprowadziły do ​​konfliktu. Jednak zdecydowanie doradziłem mu nic nie mówić.

Nie mogę ujawnić zbyt wielu szczegółów na temat stanowiska Ralpha z uwagi na względy klienta. Mogę jednak powiedzieć, że film nie zawiera pełnego spektrum słów i działań prowadzących do incydentu. Aby obejrzeć wideo w pełnym kontekście, łatwo jest stwierdzić, że sprzeczność powinna być określona jako wzajemna walka.

Warto zauważyć, że incydent miał miejsce podczas bojowego wydarzenia sportowego. W związku z tym granica między regulowaną konkurencją a prawdziwą konkurencją jest często zacierająca się. Flavio Almeia i Ralph Gracie są kultowymi zawodnikami i instruktorami naszego sportu. Nie są obcy wobec pozornych konfrontacji. Uważam, że każdy dalszy spór może i powinien zostać rozwiązany szybko i bez interwencji sądu.

[mmapl_reklama_post]

Flavio Almeida opublikował zdjęcie na Instagramie pokazujące jego obrażenia. Brak dwóch zębów przednich górnej szczęki:

“Ale Bóg zna tylko bitwy, które należy zwalczać, nieodmiennie, dobrowolnie na drodze do pokoju “~ J.B. Peterson”

Ostrą sprzeczkę można zobaczyć na filmiku poniżej: