Oskar Piechota po porażce na UFC Montevideo: Tego dnia był lepszy….

Foto: Combate
Foto: Combate

Oskar Piechota (11-2-1) przegrał z Rodolfo Vieirą (6-0) w drugiej rundzie pojedynku na gali UFC on ESPN+ 14 w Montevideo. Po porażce Polak opublikował krótki wpis dla fanów.

Brazylijczyk poddał Piechotę trójkątem rękoma w drugiej rundzie. Vieira nosi przydomek „The Black Belt Hunter”. Na urugwajskiej gali dołożył do swojej kolekcji kolejny czarny pas BJJ. Piechota jest bowiem posiadaczem takie od 2017 roku. Brazylijski zawodnik potwierdził znakomite umiejętności w parterze. To przecież mistrz świata ADCC, wielokrotny mistrz świata IBJJF oraz wielokrotny zwycięzca Pucharu Świata. Było to teżpiąte poddanie w szóstej zawodowej walce w formule MMA.

„Imadło” podziękował rywalowi za pojedynek i przyznał, że tego dnia był po prostu lepszy.

„Dziękuje wszystkim za wsparcie, niestety kolejny raz wracam na tarczy. Rudolfo tego dnia był lepszy i nie mam nic do dodania, dziękuje mu za sportowa postawę przed jak i po walce.”

Dziękuje wszystkim za wsparcie, niestety kolejny raz wracam na tarczy. Rudolfo tego dnia był lepszy i nie mam nic do dodania, dziękuje mu za sportowa postawę przed jak i po walce.

Opublikowany przez Oskar Piechota Sobota, 10 sierpnia 2019

Do porażki Piechoty odniósł się też jego menadżer Paweł Kowalik. Tydzień wcześniej porażkę poniósł też inny jego klient Salim Touahri (10-4).