MMA PLBez kategoriiOskar Piechota dostaje jeszcze jedną szansę w UFC. Musi pokonać niedawnego rywala Krzystofa Jotki!

Oskar Piechota dostaje jeszcze jedną szansę w UFC. Musi pokonać niedawnego rywala Krzystofa Jotki!

Foto: Dec 14, 2019; Las Vegas, NV, USA; Punahele Soriano (red gloves) fights Oskar Piechota (blue gloves) during UFC 245 at T-Mobile Arena. Mandatory Credit: Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Oskar Piechota (11-3-1) wciąż pozostaje zawodnikiem UFC i właśnie otrzymał kolejną walkę. Polak wystąpi na gali w kanadyjskim Saskatoon 20 czerwca tego roku. Zmierzy się tam z Marcem-Andre Barriaultem (11-4).

Informację na temat zestawienia podał lokalny portal z Saskatoon, TheStarPhoenix.com.

Piechota trafił do UFC jako mistrz Cage Warriors i zaliczył w amerykańskiej organizacji udany start. Po dwóch zwycięstwach przyszły jednak trzy kolejne porażki.  Na domiar złego “Imadło” przegrywał raz po raz przed czasem – z Geraldem Meerschaert, Rodolfo Vieirą i Punahele Soriano.

W podobnej sytuacji do Polaka jest również Barriault. Kanadyjczyk wciąż czeka na zwycięstwo UFC pomimo, iż stoczył tu już trzy walki. “Power Bar” przegrał trzy walki po decyzjach sędziowskich. Wśród jego pogromców jest m.in. inny zawodnik z Polski – Krzysztof Jotko. Ich walka na UFC 240 w Edmonton zakończyła się niejednogłośną decyzją sędziowską na korzyść Polaka.

Wiele wskazuje więc na to, iż dla obu zawodników zbliżający się pojedynek może być ostatnią szansą na utrzymanie w UFC. Jeśli któryś z nich przedłuży serię porażek do czterech to zerwanie umowy przez amerykańską organizacją jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem.