MMA PLNajnowszeONE ChampionshipONE Fight Night 10 – wyniki. Johnson obronił pas, Soldić przegrał przed czasem [WIDEO]

ONE Fight Night 10 – wyniki. Johnson obronił pas, Soldić przegrał przed czasem [WIDEO]

Za nami gala ONE Fight Night 10 w Broomfield w stanie Kolorado. Działo się tam naprawdę sporo.

ONE Fight Night 10
Foto: ONE Championship

W walce wieczoru po raz trzeci zmierzyli się ze sobą Demetrious Johnson (25-4-1) i Adriano Moraes (20-5). Oglądaliśmy sporo fragmentów walki w klinczu. Zdaniem wszystkich sędziów lepszy tego wieczoru był “Mighty Mouse”. Były mistrz UFC obronił więc swój pas i w rywalizacji z Moraesem prowadzi 2-1.

Podczas gali w Stanach Zjednoczonych odbyły się jeszcze dwie inne walki o pasy w kategorii muszej, tyle, że w innych formułach. Fenomenalnym łokciem w drugiej rundzie Rodtang Jitmuangnon zastopował Edgar Juareza Tabaresa pozostając mistrzem muay thai. Mikey Musumeci zaś przed rodzimą publicznością poddał Osamaha Almarwaiego broniąc swojego tytułu w grapplingu.

W efektowny sposób swój pojedynek zakończyła Stamp Fairtex (10-2). Była mistrzyni ONE Championship w muay thai oraz kickboxingu marzy również o pasie w MMA. W zeszłym roku wygrała Grand Prix wagi atomowej, ale w mistrzowskim pojedynku uległa Angeli Lee. Dziś znakomitym kopnięciem na tułów skończyła przed czasem Alyse Anderson (6-3) co z pewnością przybliża ją do kolejngo title shota.

Porażka byłego mistrza KSW

Przygoda Roberto Soldicia (20-4, 1 N/C) z organizacją ONE Championship nie należy do udanych. Jego debiutancka walka została uznana za nieodbytą po uderzeniu go w krocze przez rywala. Dziś natomiast jego zapędy zahamował Zebaztian Kadestam (15-7). Były pretendent ze Szwecji naruszył “Robocopa” na łokciem na środku klatki a następnie poszedł za akcją. Po kolejnych uderzeniach Chorwat padał jeszcze kilka razy aż w końcu sędzia Herb Dean postanowił przerwać pojedynek.

Udany powrót po 4 latach przerwy zaliczył Sage Northcutt (12-3). Amerykanin potrzebował zaledwie 39 sekund, aby poddać Ahmeda Mujtabę (10-3) efektowną skrętówką.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł były podwójny mistrz organizacji Aung La Nsang (30-13). Na początku drugiej rundy poddał on Rong Fana (19-4). Zawodnik z Myanmar pokarał próbę obalenia Chińczyka łapiąc go w gilotynę.

ONE Fight Night 10 – wyniki:

Karta główna:

135 lb: Demetrious Johnson (25-4-1) pok. Adriano Moraes (20-5) przez jednogłośną decyzję– – o pas wagi muszej
135 lb: Rodtang Jitmuangnon pok. Edgar Juarez Tabares przez nokaut, Runda 2, 1:34 – o pas wagi muszej w muay thai
135 lb: Mikey Musumeci pok. Osamah Almarwai przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 1, 8:03 – o pas wagi muszej w grapplingu
115 lb: Stamp Fairtex (10-2) pok. Alyse Anderson (6-3) przez nokaut (kopnięcie na tułów), Runda 2, 2:27
185 lb: Zebaztian Kadestam (15-7) pok. Roberto Soldić (20-4,1 N/C) przez nokaut (ciosy), Runda 2, 0:45
170 lb: Sage Northcutt (12-3) pok. Ahmed Mujtaba (10-3) przez poddanie (skrętówka), Runda 1, 0:39
205 lb: Aung La Nsang (30-13) pok. Rong Fan (19-4) przez poddanie (gilotyna), Runda 2, 0:48
205 lb: Tye Ruotolo pok. Reinier de Ridder przez jednogłośną decyzję– walka w grapplingu
125 lb: Jackie Buntan pok. Diandra Martin przez TKO, Runda 1, 2:34 – walka w muay thai

Karta wstępna:

135 lb: Kairat Akhmetov (30-2) pok. Reece McLaren (16-9) przez jednogłośną decyzję
170 lb: Rae Yoon Ok (17-4) pok. Lowen Tynanes (11-2) przez jednogłośną decyzję

Zapis wideo gali:

Zobacz także:

Andrzej Grzebyk przed walką wieczoru KSW 82: Zgotuję mu piekło

13 maja – to data nadchodzącej wielkimi krokami gali KSW 82. W walce wieczoru tego wydarzenia zobaczymy byłego podwójnego mistrza FEN, a jego rywalem będzie brutalny i zaprawiony w bojach przeciwnik. Andrzej Grzebyk przed walką z Brianem Hooiem nastawia się na widowiskową potyczkę.

Strzelanina w domu Jorge Masvidala! Jedna osoba ranna!

Bardzo niepokojące wiadomości dotarły do nas ze Stanów Zjednoczonych, a dokładnie z Miami. W domu Jorge Masvidala miała miejsce strzelanina! Jest jedna osoba ranna!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis