MMA PLNajnowszeONE ChampionshipONE Championship: Century Part 2 – wyniki. Aung La Nsang wygrywa ekscytującą walkę mistrzów! [WIDEO]

Cała gala ONE Championship: Century w Tokio już za nami. Podczas drugiej części tego widowiska odbyły się m.in kolejne pojedynki mistrzowskie.

Aung La Nsang wygrywa ekscytującą walkę mistrzów

W walc wieczoru podwójny mistrz Aung La Nsang (25-10, 1 N/C) bronił pasa kategorii półciężkiej. Jego rywalem był zaś czempion królewskiej dywizji Brandon Vera (16-7, 1 N/C). Obaj zawodnicy dali fantastyczne widowisko od początku wymieniając potężne ciosy. Nsang w końcu przełamał rywala w drugiej rundzie. Vera padł na deski, gdzie zawodnik z Mjanma (Brima) dopełnił dzieła zniszczenia i zmusił sędziego do przerwania walki.

W co-main evencie walczący przed rodzimą publicznością Shinya Aoki (44-9, 1 N/C) szybko sprowadził walkę do parteru i w niespełna minutę poddał Honorio Banario (14-10).

W walce o pas wagi koguciej Bibiano Fernandes (24-4) poddał Kevina Belingona (20-7) duszeniem zza pleców w drugiej rundzie.  Była to już czwarta walka między tymi zawodnikami i po raz trzeci zwycięsko wyszedł z niej obecny czempion.

Wyniki pierwszej części gali znajdziecie w tym artykule.

ONE Championship: Century Part 2 – wyniki:

102,1 kg: Aung La Nsang pok. Brandon Vera przez TKO, Runda 2, 3:23– walka o pas wagi półciężkiej
77,1 kg: Shinya Aoki pok. Honorio Banario przez poddanie (duszenie d’Arce), Runda 1, 0:54
65,8 kg: Bibiano Fernandes pok. Kevin Belingon przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2, 2:58– walka o pas wagi koguciej
61,2 kg: Rodtang Jitmuangnon pok. Walter Goncalves przez niejednogłośną decyzję  – walka o pas wagi muszej w formule muay thai
70,3 kg: Giorgio Petrosyan pok. Samy Sana przez jednogłośną decyzję  – finał Grand Prix i walka o pas wagi piórkowej w formule kickboxingu
120,2 kg: Arjan Bhullar pok. Mauro Cerilli przez jednogłośną decyzję