MMA PLRanking PLOleksiejczuk i Surdyn wiceliderami. Omielańczuk, “Skiba” i Przybysz na podium. Aktualizacja Rankingu PL

Oleksiejczuk i Surdyn wiceliderami. Omielańczuk, “Skiba” i Przybysz na podium. Aktualizacja Rankingu PL

Sezon ogórkowy w polskim MMA można uznać za rozpoczęty, na wakacje zapowiedziane są dwie gale: Babilon i RWCA oraz kilka występów Polaków zagranicą. Czas na kolejną aktualizację rankingu polskiego MMA.

To nasza nadzieja na pas? Michał Oleksiejczuk podpisał nowy kontrakt z UFC
Foto: LAS VEGAS, NV - DECEMBER 30: Michal Oleksiejczuk of Poland celebrates his unanimous-decision victory over Khalil Rountree Jr. in their light heavyweight bout during the UFC 219 event inside T-Mobile Arena on December 30, 2017 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

W wadze ciężkiej na podium wraca Daniel Omielańczuk po dwóch mocnych zwycięstwach w ACA. Na piąte miejsce awansował Damian Grabowski po pokonaniu Karola Bedorfa. Na ósmą pozycję trafia Michał Kita, a za jego plecami znajduje się Szymon Kołecki. Z rankingu wypadają nieaktywni Jędrzej Maćkowiak i Adam Maciejewski. Na miejsce 14. awansował Kevin Szaflarski.

Michał Oleksiejczuk zostaje wiceliderem rankingu po pokonaniu Antigulova. Miejsce niżej spadł Tomasz Narkun. Martin Zawada po mocnym zwycięstwie nad weteranem UFC awansował na 6. miejsce. Adam Kowalski zamienił się miejscami z Kijańczukiem. Oczko wyżej awansował Łukasz Jurkowski a do rankingu powraca Wojciech Janusz po efektownym nokaucie na Michale Gutowskim.

Andrzej Grzebyk zapowiedział walki w dwóch kategoriach wagowych i będzie odtąd klasyfikowany w wadze półśredniej i średniej. Do rankingu po dłuższej nieobecności powraca Cezary Kęsik i usadawia się na ósmym miejscu.

W kategorii półśredniej na podium trafia Daniel Skibiński, który znajduje się na fali ośmiu zwycięstw z rzędu. Poza podium po raz pierwszy w historii naszego zestawienia znajduje się Borys Mańkowski. Na miejscu siódmym debiutuje w tej kategorii Andrzej Grzebyk, po pokonaniu Kamila Gniadka. Do zestawienia powraca nieaktywny od ponad 2 lat – Robert Bryczek, który zamyka pierwszą dziesiątkę. Do wagi półśredniej powrócił Kamil Szymuszowski i zostaje sklasyfikowany na 11. miejscu.

Do bardzo mocnych zawirowań doszło w wadze lekkiej. Z zestawieniem żegnają się nieaktywni od ponad roku Piotr Hallmann i Łukasz Chlewicki, wyżej wspomniany Szymuszowski oraz od dwóch walk piórkowy – Adrian Zieliński. Na miejsce siódme awansował wciąż niedoceniany w Polsce – Leszek Krakowski. Zaraz za nim plasuje się Piotr Niedzielski. Na 15. miejscu debiutuje Łukasz Charzewski.

W wadze piórkowej na miejscu czwartym plasuje się obecny mistrz FEN – Adrian Zieliński. Spory awans notuje Daniel Rutkowski, który zamyka TOP 5. Z rankingiem żegna się nieaktywny Jakub Kowalewicz, przechodzący kategorię wyżej Bartłomiej Kopera i Łukasz Rajewski. Na 9. miejsce wskakuje Sebastian Romanowski. TOP 10 zamyka Krzysztof Gutowski. Czołową piętnastkę zasilają również Łukasz Demczur oraz Damian Zorczykowski.

Jakub Wikłacz i Kamil Selwa pozostają nieaktywni od ponad roku, w związku z tym żegnają się z naszym rankingiem. Sebastian Przybysz melduje się na najniższym stopniu podium, a za jego plecami znajduje się Paweł Polityło. Po 2,5-rocznej przerwie witamy z powrotem Piotra Olszynkę, który obecnie jest dziewiąty.

Cały nasz ranking można zobaczyć tutaj!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis