MMA PLBoksOleksandr Usyk dostał telefon z UFC! Będzie debiut w MMA?

Oleksandr Usyk dostał telefon z UFC! Będzie debiut w MMA?

To jest spora niespodzianka! Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) zdradził, że dostał propozycję od UFC, aby zadebiutować w mieszanych sztukach walki. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno mówiło sie o potencjalnej walce Ukraińca z Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO).

Usyk

Do walki nie dojdzie, bo promotorzy szykują prawdziwą bombę dla fanów pięściarstwa. Mowa tu o zestawieniu Anthony’ego z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Byłoby to bezwzględnie starcie aktualnie najlepszych ciężkich na świecie.

W tej sytuacji Usyk miałby zawalczyć z niepokonanym olimpijczykiem Joe Joyce (12-0, 11 KO). Temat tego starcia dość szybko ucichł – a mówiło się, że dojdzie do niego jeszcze przed wakacjami.

Usyk dostał propozycję z UFC!

Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) w rozmowie z ukraińskim portalem XSport zdradził, że dostał propozycję z UFC. Co ciekawe reprezentant Ukrainy nie wyklucza spróbowania swoich sił w mieszanych sztukach walki.

Ostatnio napisał do mnie Dana White i zapytał, czy chciałbym się spróbować w UFC. Odparłem: “wyślijcie ofertę, jestem gotów”. Mam teraz wiele opcji do wyboru. Nie zamierzam siedzieć i czekać na Joshuę i Fury’ego. Znajdę sobie kogoś, z kim zaboksuję.

Usyk udowodnił, że jest prawdziwym mistrzem wagi cruiser. Ukrainiec po następnym triumfie zdecydował, że przejdzie do królewskiej kategorii wagowej. Oleksandr w ostatniej walce stanął przed dużym wyzwaniem. 34-latek na dystansie 12 rund wygrał jednogłośną decyzją sędziów z doświadczonym i mocno bijącym – Dereckiem Chisorą.

Zobacz także:

Walka kobiety z mężczyzną? Gabi Garcia zmierzy się z Craigiem Jonesem w… grapplingu! 

To się wydarzy naprawdę! Craig Jones utytułowany grappler za pomocą instagrama poinformował, że w Los Angeles dojdzie do jego starcia z… Gabi Garcią. Oczywiście będzie to walka na zasadach brazylijskiego jiu jitsu.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis