MMA PLEwelina WoźniakOktagon 23: Minda z ważnym zwycięstwem, Bryczek przegrywa szybko przed czasem!

Oktagon 23: Minda z ważnym zwycięstwem, Bryczek przegrywa szybko przed czasem!

To był słodko-gorzki wieczór dla polskich zawodników na Oktagon 23. Ważne zwycięstwo odnieśli Ewelina Woźniak i Kamil Minda, z kolei Robert Bryczek musiał uznać wyższość swojego rywala.

Kamil Minda
Foto: Facebook: Oktagon MMA

Gala Oktagon 23 przechodzi do historii. Na dzisiejszym wydarzeniu czeskiej organizacji zobaczyliśmy aż trójkę reprezentantów Polski, spośród których, dwójka wraca do kraju z tarczą. Szczególne dobrze zaprezentowała się Ewelina Woźniak, która w zaledwie 50 sekund rozprawiła się z przeciwniczką z Wenezueli.

Polka szybko przejęła inicjatywę w pojedynku i zajęła środek klatki. Po chwili Rodriguez zdecydowała się pójść po sprowadzenie, co się jej udało, jednak Polka pokazała, że płaszczyzna parterowa nie jest jej obca. Reprezentantka Czerwonego Smoka szybko poddała Wenezuelkę przez duszenie nogami.

Wygrana Kamila Mindy

Kolejną wygraną do rekordu dopisał także Kamil Minda. Reprezentant Akademii Sportów Walki Wilanów na pełnym dystansie wypunktował Kerissona Leala.

Pierwsza runda przebiegła pod dyktando zawodnika trenera Oknińskiego. Minda dobrze kontrolował walkę w stójce, dobrze unikając przy tym sprowadzeń do parteru. Polak regularnie trafiał swojego przeciwnika i skutecznie kontrował wszelkie próby ataków ze strony Brazylijczyka.

W drugiej odsłonie tempo walki zdecydowanie osłabło, co było niewątpliwie spowodowane wyczerpującą pierwszą rundą. Polakowi udało się jednak dobrze trafić rywala, który padł po otrzymanym ciosie. Minda skupił się przede wszystkim na kontrolowaniu dominującej pozycji w parterze, jednak zdaniem sędziego akcje Polaka były zbyt mało aktywne, więc po chwili podniósł walkę do stójki.

W trzeciej rundzie obserwowaliśmy przede wszystkim dobrą pracę przy siatce ze strony Kamila Mindy. Rywalowi Polaka udało się raz trafić mocnym kopnięciem, jednak podopieczny trenera Oknińskiego poradził sobie z tym atakiem.

Wszyscy sędziowie tego pojedynku jednogłośnie wskazali na zwycięstwo Polaka, które jest istotnym krokiem w stronę walki o pas Oktagon MMA.

Przegrana Roberta Bryczka

Losu Eweliny Woźniak i Kamila Mindy nie podzielił niestety Robert Bryczek. Mistrz FENu przegrał przez TKO w pierwszej rundzie z Kaikiem Brito. Walka toczyła się w stójce, do momentu aż Brazylijczykowi udało się trafić Polaka bardzo mocnym prostym. Po tym ciosie Polak upadł na matę, zaś Brito zakończył pojedynek w parterze. Jest to dopiero czwarta porażka w zawodowej karierze Roberta Bryczka, druga w Oktagon MMA.

Zobacz także:

Łukasz Brzeski i Łukasz Sudolski powalczą o kontrakt w UFC!

Dwaj zawodnicy Babilon MMA staną przed szansą na dołączenie do największej organizacji MMA na świecie. O kontrakt z UFC podczas gal Dana White’s Contender Series powalczą Łukasz Brzeski oraz Łukasz Sudolski.

Dzisiaj w UFC walczy Krzysztof Jotko! Trzymamy kciuki za rodaka!

To już dzisiaj! Na gali UFC on ESPN 23 zawalczy Polak – Krzysztof Jotko! Rozpędzony trzema wiktoriami z rzędu 31-latek podejmie niebezpiecznego “Tarzana” Seana Stricklanda.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis