MMA PLBoksOjciec tarczą dla syna! Nietypowy trening bokserski w wykonaniu małego chłopca [WIDEO]

Ojciec tarczą dla syna! Nietypowy trening bokserski w wykonaniu małego chłopca [WIDEO]

Foto: facebook.com/Boxing King Media

Niejednokrotnie w historii sportów walki można było zobaczyć niecodzienne formy treningu. Na jedną z takich zdecydował się ojciec młodego adepta boksu, będąc dla niego… żywą tarczą.

Dość niecodzienne formy przygotowań zdarzają się w sportach walki coraz częściej. Alternatywne trenowanie sportów uderzanych i nie tylko nie ma miejsca jedynie wśród amatorów. O swoim niecodziennym podejściu niejednokrotnie mówił bokserski mistrz wagi ciężkiej – Tyson Fury. „Klasykiem” w świecie MMA są z kolei treningi Tony’ego Fergusona (25-4).

Kolejną dziwną formę treningu przedstawił facebookowy funppage „Boxing King Media”. Mianowicie przedstawił on filmik, na którym syn uczy się technik bokserskich… na głowie swojego ojca.

Oczywiście nie mówimy tu o żadnym akcie przemocy skierowanym w stronę taty małego boksera. Całe szkolenie jest bowiem starannie zabezpieczone przez ojca. Otóż na swoją głowę założył on kask ochronny. Dziecko ma natomiast na pięściach rękawice, dzięki czemu finalnie znacząco zredukowane zostają obrażenia, jakie mógłby otrzymać tata adepta.

Nagranie z nietypowego treningu znajdziecie poniżej:

Any dads out there tried this…..? 😅.🎬@Boxing.Media (Insta)

Opublikowany przez Boxing King Media Sobota, 23 maja 2020

Choć całość wygląda na niewinną zabawę, to nadal jednak taka forma treningu budzi spore wątpliwości. Przy regularności ćwiczeń ojciec naraża się bowiem na nieprzyjemne komplikacje zdrowotne, gdyż każdy cios może negatywnie odkładać się na mózgu. Młody pięściarz może z kolei nabrać nieodpowiednich wzorców, choć tu oczywiście istotną kwestię stanowi charakter adepta, jak i sposobu wychowania, który jest indywidualną sprawą.

Zobacz także:

Pudzianowski wróci do klatki KSW

Mariusz Pudzianowski zapowiada powrót do klatki! Gwiazdor Federacji KSW ogłosił właśnie w mediach społecznościowych powrót do startów.