MMA PLUFCOjciec Khabiba zmarł. Chorował na COVID-19

Ojciec Khabiba zmarł. Chorował na COVID-19

Smutne wieści dotarły do nas z Moskwy. Ojciec Khabiba Nurmagomedovowa – Abdulmanap nie żyje. Chorował na COVID-19, zmarł z powodu licznych komplikacji po tej chorobie. Miał 57 lat.

Informacja o śmierci ojca Khabiba Nurmagomedovowa obiega właśnie media społecznościowe. Sam zawodnik nie odniósł się jeszcze do tych informacji, więc należy je traktować jako nieoficjalne.

Ojciec Khabiba zmarł. Chorował na COVID-19

Abdulmanap Nurmagomedov zmagał się z chorobą od kilku miesięcy. Trafił do szpitala w Moskwie z podejrzeniem zarażenia się koronawirusem. Wyniki jego testów potwierdziły diagnozę.

Ojciec Khabiba Nurmagomedovowa przez pewien czas przebywał w śpiączce farmakologicznej, ale został z niej wybudzony. Jego stan jednak się nie poprawiał. Cały czas walczył z powikłaniami po chorobie COVID-19.

Według rosyjskich mediów to właśnie koronawirus zasiał w organizmie Rosjanina takie spustoszenie, że najbardziej przyczynił się do śmierci Nurmagomedovowa.

Wobec tych wiadomości nie wiadomo co dalej z karierą Khabiba Nurmagomedovowa, który ma zaplanowaną walkę w obronie mistrzowskiego pasa wagi lekkiej. “Orzeł” we wrześniu miał walczyć z Justinem Gaethje. Nie wiadomo czy w takich okolicznościach do tej walki dojdzie.

Zobacz także:

Czy jest zapowiedź walki Gamrot vs. Parke 3?

Czas na ostatnią bitwę tej wojny. Mateusz Gamrot i Norman Parke już dwukrotnie spotkali się w klatce na KSW 39 oraz KSW 40 i oba starcia były popisem MMA z najwyższej półki, ale i obfitowały w kontrowersje. Pora na pojedynek, który ma zakończyć wspólną historię Polaka i mieszkańca Irlandii Północnej.