MMA PLUFCOjciec Khabiba o walce z Tonym Fergusonem: To największa walka w historii UFC

Ojciec Khabiba o walce z Tonym Fergusonem: To największa walka w historii UFC

Mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov (28-0) brał udział w wielu wielkich walkach, ale zdaniem jego ojca Abudlmanapa, starcie z Tonym Fergusonem będzie największą walką w historii.

Nurmagomedov i Ferguson mają skrzyżować rękawice już 18 kwietnia na gali UFC 249 w Nowym Jorku. Będzie to już piąta próba doprowadzenia do tej walki przez UFC. Wcześniej, za każdym razem któryś z zawodników wypadał z powodu kontuzji.

W rozmowie z RT Sport, Abulmanap Nurmagomedov, który pozostaje także trenerem Khabiba przyznaje, że jego syn staje przed największym i najważniejszym wyzwaniem w swojej karierze:

“Uważam, że to jedno z najważniejszych imprez w całej historii tego sportu. Ten pojedynek był już czterokrotnie ogłaszany i czterokrotnie do niego nie doszło. Dwa razy z powodu kłopotów Khabiba, a kolejne dwa razy z powodu kłopotów Tonyego.

Ale miliony fanów na to czeka. Nigdy nie było takiej walki w historii UFC. To moim zdaniem najważniejsze starcie w historii tej organizacji. To ważna walka nie tylko dla mnie, ale też dla mojej republiki, mojego kraju i wszystkich naszych zwolenników.”

Tony Ferguson obecnie znajduje się w serii dwunasty zwycięstw z rzędu, co tylko podkreśla dużą klasę zawodniczą Amerykanina. Fergusona, ojciec Khabiba nie zamierza lekceważyć:

“Przede wszystkim jest bardzo wytrzymały i ma dobrą serię zwycięstw. Kiedyś został złapany, ale kończy wszystkie walki przez poddania, rozcięcia lub techniczne nokauty. Ma w zanadrzu dobry arsenał. Jest godnym przeciwnikiem i na pewno odpowiednio się na niego przygotujemy.”