MMA PLUFCOjciec Khabiba ma propozycję lokalizacji UFC 249. “Łatwiej radzić sobie z wirusem ze względu na upał”

Ojciec Khabiba ma propozycję lokalizacji UFC 249. “Łatwiej radzić sobie z wirusem ze względu na upał”

Foto: EssentiallySports

Przynajmniej w najbliższych tygodniach organizacja UFC nie zorganizuje żadnych gal. Wciąż jednak toczy się gra o galę UFC 249 i wielki pojedynek Khabiba Nurmagomedova (28-0) z Tonym Fergusonem (25-3). Ojciec mistrza wagi lekkiej ma propozycję dla lokalizacji gali.

Dana White deklaruje, iż zrobi wszystko, aby doprowadzić do najbardziej wyczekiwanej walki. Nie wyklucza również zorganizowania wydarzenia poza terenem USA.

“Najprawdopodobniej będzie to Dubaj. Po pierwsze Łatwiej radzić sobie z wirusem ze względu na upał. Poza tym myślę, że Emiraty zapłacą UFC szybciej i łatwiej.

Może to być też Abu Dhabi, to zależy od Dany White’a. Nie mogę tego potwierdzić, ale tam szanse są większe.”

Nawet biorąc pod uwagę argumenty ojca Khabiba trzeba pamiętać, iż problem mogą być utrudnienia związane z przemieszczaniem się po świecie. Restrykcje w tym zakresie są zwiększane niemal z dnia na dzień. Ciężko więc określić jak sytuacja będzie wyglądała za kilka tygodni.

Niemniej przygotowania Khabiba jak na razie przebiegają zgodnie z planem, co Abdulmanap potwierdził w tym samym wywiadzie. Nurmagomedov senior zadeklarował też, iż brak publiczności nie będzie stanowił żadnego problemu.

“Khabib czuje się świetnie, wszystko idzie zgodnie z planem. Nie boi się koronawirusa, wszyscy jesteśmy śmiertelnikami. Co jeśli chodzi o puste trybuny? Widownia jest dobra, ale bez nich jest nawet lepiej.”