MMA PLBez kategoriiOgromny Martyn Ford podpisał kontrakt na walkę w KSW! Kiedy stoczy pojedynek?

Ogromny Martyn Ford podpisał kontrakt na walkę w KSW! Kiedy stoczy pojedynek?

Foto: Martyn Ford, Instagram

Od wielu miesięcy mówi się o debiucie Martyna Forda w KSW. Termin występu był jak na razie kilkukrotnie przekładany ze względu na obowiązki zawodowe Brytyjczyka i pandemię koronawirusa. Tym razem wydaje się, że nic już nie stanie na przeszkodzie i w najbliższych miesiącach Martyn Ford zadebiutuje w okrągłej klatce KSW.

Na kanale Redcon 1 pojawiło się nagranie na którym Martyn Ford oficjalnie podpisuje kontrakt z KSW. Ujawnia też kilka szczegółów umowy.

Ostatni raz jak się tu spotkaliśmy, mówiłem wam, że trenuję do jakiegoś wydarzenia. Dzisiaj rano przyszły do mnie papiery od KSW. Mam już zaplanowaną walkę. Mam tu długoterminowy kontrakt, zaraz go podpiszę i wszystko będzie oficjalne.

A więc mamy to! Dokumenty są już podpisane, dużo pracy przede mną. Mówiłem, że to zrobię. Wiele osób nie wierzyło, że mi się uda. Wyskoczyło mi po drodze kilka ważnych projektów, ale teraz podpisałem już dokumenty i walka na pewno się odbędzie.

Martyn Ford w KSW

Temat angażu aktora w największej federacji MMA w Europie pojawił się po raz pierwszy dwa lata temu. Podczas gali KSW 45 w Londynie federacja ogłosiła podpisanie kontraktu z Brytyjczykiem. Od tego czasu często spekulowano o możliwym debiucie Forda. Termin starcia był jednak zawsze przekładany. Gdy wydawało się, że być może nigdy nie obejrzymy Martyna Forda w KSW, pojawiła się informacja o podpisaniu kontraktu.

Kim jest Martyn Ford?

Martyn Ford jest aktorem i celebrytą znanym przede wszystkim z ról w filmach akcji. W 2021 roku wyjdzie kolejny film z serii Szybcy i Wściekli z udziałem Brytyjczyka.

Ford ma 2.8 mln obserwatorów na Instagramie, więc jego angaż wydaje się być bardzo dobrym posunięciem dla KSW z marketingowego punktu widzenia.

Kto będzie rywalem Martyna Forda?

Ciężko wskazać odpowiedniego rywala na debiut dla Anglika. Aktor dysponuje niewiarygodnymi warunkami fizycznymi. Ford ma 203 cm. wzrostu i waży ponad 150 kg. W polskim środowisku MMA ciężko szukać zawodnika o podobnej posturze.

Swego czasu również zastanawiano się kto byłby odpowiednim rywalem dla Martyna Forda. Ze strony redakcji mma.pl padła wówczas propozycja, żeby przeciwnikiem Anglika został polski zawodnik WWE, Babatunde Aiyegbusi. Argumentami przemawiającymi za Aiygebusim są zbliżone do Forda warunki fizyczne oraz doświadczenie w sporcie. Artykuł o takim zestawieniu dostępny jest tutaj.

Czekacie na debiut Martyna Forda? Z kim chcielibyście go zobaczyć w klatce?

Zobacz także:

Dana White o debiucie Gamrota! Czekacie?

Dana White podczas konferencji prasowej został zapytany o debiut Mateusza Gamrota. Polak zadebiutuje już w październiku

Wiemy ile zarobił Jan Błachowicz po zdobyciu pasa! Zaskoczeni?

To był dzień, który zapamiętamy do końca życia. Jan Błachowicz zostaje pełnoprawnym mistrzem kategorii półciężkiej