MMA PLJan BłachowiczOgromna kasa! Wiemy ile Jan Błachowicz zarobi za zdobycie pasa UFC!

Ogromna kasa! Wiemy ile Jan Błachowicz zarobi za zdobycie pasa UFC!

Foto: Facebook/ Jan Błachowicz

Wiemy ile Jan Błachowicz zarobi za zdobycie pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC! Polak minionej nocy pokonał Dominicka Reyesa przez nokaut w drugiej rundzie i został nowym pełnoprawnym (!) mistrzem dywizji do 93 kilogramów.

Błachowicz jest pierwszy Polakiem w historii, który sięgnął po pas mistrzowski UFC w dywizji mężczyzn, a drugim naszym rodakiem w ogóle z pasem największej organizacji MMA na świecie. Pierwsza pod tym względem żywa legenda MMA Joanna Jędrzejczyk.

Ogromna kasa! Wiemy ile Jan Błachowicz zarobi za zdobycie pasa UFC!

Po efektownym zwycięstwie Jana Błachowicza na konto Polaka spłynęły nie tylko pochwały z każdego niemal zakątka świata, ale i ogromna wypłata. Wiemy nieoficjalnie ile Jan Błachowicz zarobił na zdobyciu pasa mistrzowskiego UFC.

Stacja Polsat podczas serwisu informacyjnego potwierdziła, że Polak może liczyć na wypłatę rzędu… 270 tysięcy dolarów. Oznacza to tyle, że Błachowicz zgarnął następujące poziomy wynagrodzenia:

  • 110 tysięcy dolarów za walkę o pas UFC
  • 110 tysięcy dolarów za zwycięstwo
  • 50 tysięcy dolarów bonusu za “występ wieczoru” przyznawany przez UFC.

Na dodatek Polak najprawdopodobniej może także liczyć na procent od sprzedaży PPV wydarzenia ze swoim udziałem. Jednak nie będą to już tak duże pieniądze.

Nie mniej, licząc, że Polak zarobił około 270 tysięcy dolarów, to w przeliczeniu na złotówki daje to… 1 milion 55 tysięcy złotych!

Janowi Błachowiczowi gratulujemy i te pieniądze na pewno mu się należały!

Zobacz także:

Jan Błachowicz po zdobyciu pasa: Złamałem mu nos. Wiedziałem, że jeszcze chwila i będzie po robocie!

To był jeden z najpiękniejszy dni w polskim MMA! Jan Błachowicz (27-8) zostaje nowym mistrzem kategorii półciężkiej. Polak liczy, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do jego zestawienia z ”Bonesem”.

Jon Jones zareagował na zwycięstwo Błachowicza! Zaskakujące słowa byłego mistrza!

Jon Jones zareagował na zwycięstwo Jana Błachowicza na minionej gali UFC 253, po którym Polak sięgnął po pas mistrzowski wagi półciężkiej. “Bones” wysłał zaskakująco miłą wiadomość.