MMA PLBoksOficjalnie: Wielkie bokserskie grzmoty! Joshua kontra Pulev już w grudniu!

Oficjalnie: Wielkie bokserskie grzmoty! Joshua kontra Pulev już w grudniu!

Już oficjalnie dwunastego grudnia do ringu wejdzie mistrz Anthony Joshua (23-1, 21 KO). Brytyjczyk zmierzy się z Kubratem Pulevem (28-1, 14 KO) w O2 Arena w Londynie.

Podczas tej gali ma dojść również do walki naszego reprezentanta Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO), który zawalczy o pas mistrza świata! Polak zmierzy się z niepokonanym Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO). ”Główka” wraca po kontrowersyjnej porażce w Rydze.

Wielkie grzmoty w wadze ciężkiej!

Już oficjalnie Anthony Joshua (23-1, 21 KO) vs Kubrat Pulev (28-1, 14 KO) jeszcze w tym roku! Do starcia o pasy dojdzie dwunastego grudnia w O2 Arena w Londynie. Przypomnijmy, że 31-latek tytuły odzyskał w ostatniej walce w Arabii Saudyjskiej.

Joshua po niespodziewanej przegranej w Madison Square Garden dostał natychmiastowy rewanż. Doszło do niego w grudniu poprzedniego roku. Joshua tym razem nie zamierzał ryzykować. Mieliśmy nową taktykę Anthony’ego, który marzył o powrocie na tron. 31-latek na dystansie 12 rund pewną jednogłośną decyzją sędziów pokonał Andy Ruiza Jr. Na Meksykanina po tej walce spadła duża krytyka, ponieważ był on po prostu w mizernej formie i tym razem nie zaskoczył niczym..

View this post on Instagram

My focus is the opponent that’s in front of me 💥

A post shared by Anthony Joshua (@anthonyjoshua) on

Pulev swoją szansę mistrzowską dostaje po ośmiu zwycięstwach z rzędu. Bułgar w tym czasie pokonywał chociażby Dereka Chisore czy Hughie Fury. Mimo wszystko styl w jakim wygrywał nie powalał na kolana. Dużo osób zwracało uwagę na to, że Kubrat dostaje szansę tylko ze względu na wysoką pozycję w oficjalnych rankingach.

Pulev w karierze już raz stawał przed tak ważną szansą. W listopadzie 2014 roku mierzył się o pasy z Wladimirem Kliczką. 39-latek w Niemczech próbował zaskoczyć i od początku nacierał. Skończyło się to dla niego tragicznie. Bułgar został znokautowany już w piątej odsłonie.

Zobacz także:

Bonus BGC w formie! Będzie udany występ?

Piotr Witczak jest w formie. Duża zmiana jeśli chodzi o kilogramy. ”Bonus BGC” nie zamierza na tym poprzestać

Josh Barnett jest już w Polsce! Różal da radę?

To jest dobra wiadomość! Josh Barnett jest już na miejscu. Amerykanin podczas Genesis 1 zmierzy się z Marcinem Różalskim