OFICJALNIE: Tony Ferguson kontuzjowany. Max Holloway vs. Khabib Nurmagomedov nową walką wieczoru UFC 223

Foto: Scrap Digest
Foto: Scrap Digest

Ja potwierdziła w oficjalnym komunikacie organizacja UFC, nową walką wieczoru gali UFC 223 został pojedynek pomiędzy Maxem Hollowayem (19-4) a Khabibem Nurmagomedovem (25-0). Z pojedynku wypadł z powodu kontuzji dotychczasowy mistrz tymczasowy kategorii lekkiej Tony Ferguson (23-3).

Stawką pojedynku wciąż jest właściwy pas kategorii lekkiej.

Jak przyznał „El Cucuy” w oświadczeniu, urazu doznał podczas… wypełniania obowiązków medialnych w studiu.

Jak doprecyzował Brett Okamoto z ESPN był to dość dziwny wypadek. Ferguson szedł i zobaczył kogoś, kogo się nie spodziewał. Kiedy obrócił się, aby się przywitać, potknął się.

Była to czwarta próba zestawienia Fergusona i Nurmagomedova. Wcześniej nie udawało się w grudniu 2015 roku (TUF 22 Finale, kontuzja Khabiba), kwietniu 2016 roku (UFC on FOX 19, kontuzja Tony’ego) oraz marcu 2017 roku (UFC 209, komplikacje po ścinaniu wagi Khabiba).

Teraz nowym rywalem Nurmagomedova (19-4) został mistrz kategorii piórkowej Max Holloway. „Błogosławiony” niedawno musiał wycofać się z pojedynku z Frankiem Edgarem (22-6-1) na UFC 222. Oczekiwano, że jego następnym rywalem w obronie pasa kategorii piórkowej będzie niepokonany Brian Ortega (14-0, 1 N/C).

Zanim do tego dojdzie, Holloway stanie przed szansą zdobycia pasa wyższej kategorii wagowej z innym niepokonanym zawodnikiem, a mianowicie właśnie „Dagestańskim Orłem”. Holloway już w styczniu tego roku wyraził gotowość do zastąpienia któregoś z zawodników w walce wieczoru UFC 223. Jak widać nie były to słowa rzucane na wiatr.