OFICJALNIE: Ronda Rousey w WWE. „Teraz to moje życie” [WIDEO]

Była wieloletnia mistrzyni kategorii koguciej UFC, Ronda Rousey (12-2) pojawiła się podczas wczorajszej gali WWE, Royal Rumble w Filadelfii. Zawodniczka oficjalnie potwierdziła, że zamierza się związać z WWE na najbliższe lata.

W wypowiedzi udzielonej ESPN, „Rowdy” skomentowała swoją nowa drogę kariery.

„Teraz to moje życie. To priorytet na najbliższe lata. To nie jest jednorazowa akcja, aby zarobić, nie robię tego pod publiczkę. Kiedy pierwszy raz spotkałam Triple H powiedziałam mu „Jest wiele rzeczy, na których mogłabym zarobić lepiej, ale nic nie sprawi mi tyle radości co właśne to.””

Ronda Rousey jako mistrzyni organizacji Strikeforce została promowana na pierwszą mistrzynię UFC  kategorii koguciej w grudniu 2012 roku. Była to wtedy pierwsza kobieca kategoria w UFC. „Rowdy” aż sześciokrotnie obroniła swój pas. Straciła go dopiero w listopadzie 2015 roku, kiedy to na UFC 193 została znokautowana w drugiej rundzie przez Holly Holm (11-4). Zawodniczka podjęła próbę powrotu nieco rok później, jednak została znokautowana już w 48. sekundzie pojedynku przez nową mistrzynię Amandę Nunes (15-4) na UFC 207.