MMA PLUFCOFICJALNIE: Paulo Costa vs. Marvin Vettori w walce wieczoru październikowej gali UFC

OFICJALNIE: Paulo Costa vs. Marvin Vettori w walce wieczoru październikowej gali UFC

Foto: UFC

Pojedynek dwóch byłych pretendentów do pasa wagi średniej będzie walką wieczoru gali UFC, która odbędzie się 23 października. W oktagonie spotkają się bowiem Paulo Costa (13-1) i Marvin Vettori (17-4-1).

Walka została oficjalnie potwierdzona przez UFC. Potwierdziły się zatem doniesienia portalu MMA Junkie sprzed miesiąca.

Costa powraca do oktagonu po ponad rocznej przerwie i porażce w pojedynku o pas z Israelem Adesanyą. W międzyczasie odwoływano jego pojedynki z Robertem Whittakerem i Jaredem Cannonierem. Przed starciem z nigeryjskim mistrzem Costa pozostawał niepokonany i w samym UFC zanotował 5 zwycięstw. Wśród pokonanych przez niego zawodników są m.in. Johny Hendricks, Uriah Hall czy Yoel Romero.

Również Vettori powraca po przegranej walce z Adesanyą, tyle że miała ona miejsce w czerwcu bieżącego roku. Wcześniej Włoch wypracował sobie serię 5 zwycięstw. “The Italian Dream” wygrywał m.in. z Jackiem Hermanssonem i Kevinem Hollandem.

Obecnie Costa zajmuje 2. miejsce w rankingu kategorii średniej, Vettori jest zaś piąty.

Zobacz także:

Pierwszy mistrz UFC na torze Ninja Warrior! Zobaczcie jak Błachowicz poradził sobie z przeszkodami!

W drugim odcinku nowego sezonu ”Ninja Warrior Polska” pojawił się specjalny gość – Jan Błachowicz (28-8). Jan podjął wyzwanie i spróbował swoich sił na torze. Warto zaznaczyć, że jeszcze w żadnej zagranicznej edycji programu ”Ninja Warrior” nie pojawił się mistrz UFC.

Mariusz Pudzianowski zmierzy się z ”Górą” w KSW? Trwają rozmowy!

To byłby dopiero zwrot akcji. Martin Lewandowski po gali KSW 63 w rozmowie z Polsatem Sport zdradził, że trwają negocjacje z Hafþórem Júlíusem Björnssonem. Byłoby to oczywiście hitowe starcie z Mariuszem Pudzianowskim (15-7).