OFICJALNIE: Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor na UFC 229

Foto: UFC
Foto: UFC

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej oficjalnie potwierdzono, że 6 października na UFC 229 w Las Vegas dojdzie do oczekiwanej walki o pas kategorii lekkiej:

Khabib Nurmagomedov (26-0) vs Conor McGregor (21-3)

Nurmagomedov jest wciąż niepokonany w zawodowej karierze. W UFC zwyciężał już 10-krotnie. Do najcenniejszych „skalpów” Dagestańczyka należą zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Rafael dos Anjos (28-10) czy Edson Barboza (19-6). Pas kategorii lekkiej zdobył w swoim ostatnim pojedynku, kiedy to zdominował Ala Iaquintę (13-4-1) na UFC 223.

McGregor to były mistrz dwóch dywizji UFC. Po raz ostatni w oktagonie pojawił się w listopadzie 2016 roku, kiedy to pokonał Eddiego Alvareza (29-6, 1 N/C) i przez krótki czas dzierżył dwa pasy UFC (jako pierwszy taki zawodnik w historii). Od tego czasu Irlandczyk stoczył pojedynek bokserski z Floydem Mayweatherem Jr. „The Notorious” zanotował również „wybryk” przed galą UFC 223, jednak ostatecznie konsekwencje tych czynów nie były dla zawodnika zbyt dotkliwe i wkrótce ponownie ujrzymy go w oktagonie.