OFICJALNIE: Israel Adesanya vs. Yoel Romero o pas wagi średniej na UFC 248!

Okazuje się, że mistrz wagi średniej UFC, Israel Adesanya (18-0) nie blefował i jego walka z Yoelem Romero (13-4) w obronie pasa mistrzowskiego stała się faktem.

Nigeryjczyk w pierwszej obronie pasa wagi średniej zmierzy się właśnie z Kubańczykiem w walce wieczoru gali UFC 248, która 7 marca odbędzie się w Las Vegas. Pojedynek ten oficjalnie potwierdził prezes UFC, Dana White.

Israel Adesanya w swojej ostatniej walce, którą stoczył w październiku zeszłego roku zdobył pas mistrzowski wagi średniej pokonując ówczesnego czempiona Roberta Whittakera. Nigeryjczyk jest niepokonany w zawodowych startach, a w UFC sięgnął już po siedem zwycięstw, pokonując m.in. Andersona Silvę czy Kelvina Gasteluma.

Yoel Romero to z kolei zaskakujący kandydat na mistrza, bowiem… przegrał on dwie ostatnie walki i trzy w ostatnich czterech występach. Kubańczyk przegrywał ostatnio dwukrotnie z Robertem Whittakerem i raz z Paulo Costą. Pokonał natomiast Luka Rokcholda.

Co-main eventem gali UFC 248 będzie walka pań o mistrzowski pas wagi słomkowej, w której to aktualna mistrzyni Weili Zhang (20-1) zmierzy się z Joanną Jędrzejczyk (16-3).