MMA PLUFCOFICJALNIE: Dominick Reyes vs. Jan Błachowicz o pas wagi półciężkiej na UFC 253

OFICJALNIE: Dominick Reyes vs. Jan Błachowicz o pas wagi półciężkiej na UFC 253

Foto: UFC
Foto: UFC

To już oficjalna informacja! Jan Błachowicz (26-8) zawalczy o pas wagi półciężkiej na gali UFC 253, która odbędzie się już 26 września. Przeciwnikiem Polaka będzie Dominick Reyes (12-1).

Pas mistrzowski zwakował wcześniej Jon Jones (26-1, 1 N/C). “Bones” po wielu latach ponowania na tronie kategorii półciężkiej (z przerwami spowodowanymi wpadkami dopingowymi) zdecydował się bowiem na przejście do królewskiej dywizji.

Dla Reyesa to druga szansa na zdobycie mistrzowskiego UFC. Wcześniej na lutowej gali UFC 247 “The Devastator” przegrał z Jonesem po bliskim pojedynku. Zdaniem części ekspertów Reyes powinien nawet tę walkę wygrać i sporo mówiło się o potencjalnym rewanżu. Wcześniej Amerykanin mógł pochwalić się nieskazitelnym rekordem i zanotował w UFC sześć zwycięstw. W pokonanym polu zostawił choćby Ovince’a St. Preux, Volkana Oezdemira czy Chrisa Weidmana.

Obecna seria Jana Błachowicza to trzy wygrane. Polak ogółem wygrał aż 6 z ostatnich 7 walk. Były mistrz KSW zanotował w amerykańskiej organizacji kilka bardzo wartościowych “skalpów”. “Cieszyński Książę” odnosił bowiem zwycięstwa nad takimi rywalami jak Ilir Latifi, Jared Cannonier, Jimi Manuwa czy Nikita Krylov. Na aktualną serią składają się zaś wygrane nad Lukem Rockholdem, Ronaldo “Jacare” Souzą i Coreyem Andersonem.

Jak dotąd o pas mistrzowski UFC walczyły jedynie przedstawicielki żeńskiego MMA w Polsce. Joanna Jędrzejczyk zdobyła ten tytuł i wielokrotnie go broniła a potem dostawała jeszcze kolejne mistrzowskie szansy. Jej rywalką raz była również rodaczka Karolina Kowalkiewicz. Jeśli jednak chodzi o męskie MMA w Polsce najbliższa walka Jana Błachowicza stanowi historyczne wydarzenie.

Wszystko wskazuje na to, że walka ta będzie co-main eventem wrześniowej gali. W walce wieczoru o pas wagi średniej zmierzą się bowiem dwaj niepokonani zawodnicy. Israel Adesanya (19-0) będzie bronił tytułu w starciu z Paulo Costą (13-0).

Zobacz także:

Już w czwartek gala ACA 109. Jak wygląda rozpiska?

Czeczeńska organizacja przygotowała ciekawą rozpiskę na kolejną galę w Polsce. W walce wieczoru Strus zmierzy się z Haratykiem. Zobaczymy też m.in. Daniela Omielańczuka.

Wielki skandal! Co to było?

Podczas ostatniej gali boksu doszło do wielkiego skandalu. Sami zobaczcie