MMA PLUFCOFICJALNIE: Corey Anderson vs. Jan Błachowicz 2 walką wieczoru gali UFC Rio Rancho

OFICJALNIE: Corey Anderson vs. Jan Błachowicz 2 walką wieczoru gali UFC Rio Rancho

Foto: UFC

Organizacja UFC potwierdziła oficjalnie wcześniejsze doniesienia. Corey Anderson (13-4) i Jan Błachowicz (25-8) zmierzą się ze sobą w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho w Nowym Meksyku. Odbędzie się ona już 15 lutego przyszłego roku.

Wcześniej o planowanym zestawieniu pisał Brett Okamoto z portalu ESPN.

Co ciekawe organizacja UFC anonsuje ten pojedynek jako “potencjalną walkę o miano pierwszego pretendenta na pustyni”. Świadczy to o tym jak ważne jest to starcie i co może dać zwycięzcy.

Będzie to rewanż za walkę z 2015 roku. Wtedy to na UFC 191 zdecydowanie na punkty zwyciężył Corey Anderson. Amerykanin zdominował tę walkę w aspekcie zapaśniczym.

Aktualnie Jan Błachowicz ma serię dwóch zwycięstw. Polak przywitał w kategorii półćiężkiej dwóch mocnych zawodników z wagi średniej – Luke’a Rockholda i Ronaldo “Jacare” Souzę. W ostatnich siedmiu walkach “Cieszyński Książę” aż 6-krotnie kończył jako zwycięzca. Przegrał jedynie z niedawnym pretendentem Thiago Santosem.

Z kolei Corey Anderson wygrał cztery ostatnie walki. “Overtime” w swoim ostatnim pojedynku już w pierwszej rundzie zastopował rewelacyjnie spisującego się do tej pory Johnny’ego Walkera.

Aktualnie w rankingu kategorii półciężkiej Corey Anderson zajmuje piąte miejse. Jan Błachowicz jest natomiast sklasyfikowany o jedną pozycję niżej.

Inne walki w rozpisce UFC on ESPN+ 25

Jak wynika z oficjalnego komunikatu UFC do rozpiski lutowej gali zostały dodane także następujące pojedynki:

  • Rogerio Bontorin vs. Ray Borg
  • Montana De La Rosa vs. Mara Romero Borella
  • Macy Chiasson vs. Nicco Montano
  • Devin Clark vs. Gadzhimurad Antigulov