MMA PLUFCOFICJALNIE: Colby Covington vs. Tyron Woodley walką wieczoru gali UFC zaplanowanej na 19 września

OFICJALNIE: Colby Covington vs. Tyron Woodley walką wieczoru gali UFC zaplanowanej na 19 września

Foto: UFC
Foto: UFC

19 września na gali w UFC Apex w Las Vegas zmierzą się czołowi zawodnicy kategorii półśredniej. W oktagonie spotkają się bowiem Colby Covintgon (15-2) i Tyron Woodley (19-5-1).

O bliskiej finalizacji pojedynku mówiło się już dwa tygodnie temu. Dziś jednak zostało to oficjalnie potwierdzone.

Obecnie Covington zajmuje drugie miejsce w rankingu kategorii półśredniej. Z kolei Woodley jest sklasyfikowany na piątej pozycji.

Od dawna powszechnie wiadomo, że zawodnicy nie lubią się nawzajem czego upust dawali też publicznie.

Covington w przeszłości był posiadaczem pasa tymczasowego, który zdobył pokonując Rafaela dos Anjosa. “Chaos” ma na koncie również zwycięstwa nad Demianem Maią czy Robbiem Lawlerem. Jego znakomitą serię siedmiu wygranych przerwał dopiero obecny mistrz Kamaru Usman. Ich znakomity pojedynek na grudniowej gali UFC 245 przerwano dopiero w piątej rundzie, gdy “Nigeryjski Koszmar’ w końcu przełamał rywala.

Woodley zdobył pas mistrzowski w 2016 roku a stracił dopiero 3 lata później. “The Chosen One” odebrał tytuł Lawlerowi a potem obronił go przeciwko Stephenowi Thompsonowi, Demianowi Mai czy Darrenowi Tillowi. Pas odebrał mu dopiero Usman. Po rocznej przerwie Woodley powrócił do klatki, lecz był to powrót nieudany. Na majowej gali Amerykanin został bowiem zdominowany przez Gilberta Burnsa.

Zobacz także:

UFC szykuje hitowe starcie. Czy dojdzie do skutku?

Wymarzone zestawienie wielu fanów może stać się faktem. Niewykluczone, że wkrótce w oktagonie spotkają się Tony Ferguson i Dustin Poirier.