MMA PLUFCOFICJALNIE: Brandon Moreno vs. Deiveson Figueiredo 3 na UFC 270

OFICJALNIE: Brandon Moreno vs. Deiveson Figueiredo 3 na UFC 270

Foto: UFC

Znamy już oficjalną datę trzeciej walki miedzy Brandonem Moreno (19-5-2) a Deivesonem Figueiredo (20-2-1). Pojedynek o pas wagi muszej ma odbyć się 22 stycznia 2022 roku na gali UFC 270.

Wcześniej pojawiały się informację, że zawodnicy zawalczą w grudniu na UFC 269. Starcie przeniesiono jednak na pierwszą numerowaną galę w przyszłym roku.

Pierwsza walka między Meksykaninem a Brazylijczykiem była uznawana za jeden z najlepszych pojedynków 2020 roku i zakończyła się większościowym remisem. W rewanżu Moreno poddał jednak rywala w 3. rundzie odbierając mu tym samym mistrzowski pas.

Kariera Brandona Moreno w UFC nie zawsze była udana. W 24. sezonie TUF-a został wybrany jako ostatni i przegrał w pierwszej rundzie turnieju. Potem co prawda wygrał pierwsze trzy walki w organizacji Dany White’a, lecz po 2 porażkach pod koniec 2018 roku został zwolniony. “The Assasin Baby” podpisał kontrakt z LFA i już w debiucie pokonał ówczesnego mistrza. Szybko zaowocowało to powrotem do UFC, gdzie po remisie i trzech zwycięstwach Meksykanin dostał szansę walki o pas. Po remisie w pierwszej walce, w drugim starciu z Figueiredo zdobył upragniony pas.

Figueiredo mistrzem UFC został w lipcu 2020 roku. Mogło to mieć miejsce kilka miesięcy wcześniej, ale efektowny nokaut na Josephie Benavidezie nie przyniósł mu pasa, gdyż wcześniej nie zmieścił się w mistrzowskim limicie. W rewanżu Brazylijczyk ponownie wygrał przed czasem, tym razem przez poddanie w 1. rundzie. Poddając przeciwnika w pierwszej odsłonie, tym razem Alexa Pereza, “Deus de Guerra” obronił też pas po raz pierwszem. Potem zaś przyszła pora na pojedynki z Brandonem Moreno.

Choć to jeszcze nie potwierdzone to w walce wieczoru gali UFC 270 zobaczymy najprawdopodobniej unifikacyjny pojedynek w królewskiej dywizji. Mistrz Francis Ngannou podejmie mistrza tymczasowego Ciryla Gane.

Zobacz także:

Paul nawołuje do walki z… Tysonem Furym! Youtuber uważa, że ”Król Cyganów” zasłużył na taką szansę!

To już gruba przesada! Jake Paul na twitterze nawołuje do pojedynku z Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO). To nie koniec, bo znany youtuber twierdzi, że dopiero w tym momencie ”Król Cyganów” zasłużył na taki pojedynek.