MMA PLBoksOFICJALNIE: Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk na 60-tysięcznym stadionie. Jest już data!

OFICJALNIE: Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk na 60-tysięcznym stadionie. Jest już data!

Foto: Eddie Hearn Twitter

Hitowa walka w wadze ciężkiej już oficjalnie potwierdzona. Anthony Joshua (24-1, 22 KO) zmierzy się z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO)

Stawką pojedynku będą cztery pasy wagi ciężkiej posiadane przez Brytyjczyka, czyli pasy federacji WBA, IBF, WBO i IBO

Do walki dojdzie 25 września podczas gali, która odbędzie się na nowym stadionie Tottenhamu Hotspur. Obiekt ten może pomieścić ponad 60 tysięcy widzów.

Podczas kariery Joshua pokonał m.in. Dilliana White’a, Władimira Kliczko, Josepha Parkera czy Alexandra Powietkina. Anglik sensacyjnie stracił mistrzowskie pasy w 2019 roku, gdy znokautował go Andy Ruiz Jr. Po pół roku odzyskał jednak tytuły po walce rewanżowej. Potem zaś obronił je w starciu z Kubratem Pulevem.

Usyk przez wiele lat dominował w kategorii cruiser. Pierwszy pas mistrzowski zdobył pokonując Krzysztofa Głowackiego. Następnie biorąc udział w World Boxing Super Series pokonał kolejno Marco Hucka, Mairisa Briedisa i Murata Gassieva został niekwestionowanym mistrzem. Potem jego wyższość musiał uznać też Tony Bellew. W końcu Ukrainiec szukając nowych wyzwań postanowił przejść do wagi ciężkiej. Na “rozgrzewkę” pokonał Chazza Witherspoona a potem przede wszystkim Derrecka Chisorę.

Co ciekawe obaj zawodnicy mają bogatą karierę amatorską zwieńczoną olimpijskim złotem. Tytuł ten zdobyli podczas tych samych Igrzysk Olimpijskich – w Londynie w 2012 roku. Usyk zwyciężył w kategorii ciężkiej (do 91 kg) zaś Joshua w superciężkiej (powyżej 91 kg).

Zobacz także:

UFC on ESPN 27: Sandhagen vs. Dillashaw – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Czeka nas kolejny weekend z galą w UFC Apex w Las Vegas. Tym razem prawdopodobnie wyłoniony zostanie kolejny pretendent do walki o pas w kategorii koguciej.

Pierwszy pojedynek dziennikarsko-polityczny w MMA VIP? Jaś Kapela podpisał kontrakt!

Wygląda na to, że Marcin Najman jeszcze nas mocno zaskoczy. Mowa tu o karcie walk trzeciej edycji MMA VIP. Przez moment pojawił się pewien problem, który szybko został zażegnany!