OFICJALNIE: Andy Ruiz Jr. vs. Anthony Joshua 2 w grudniu! Nietypowa lokalizacja

Foto: DAZN
Foto: DAZN

Wielki rewanż w królewskiej dywizji bokserskiej oficjalnie potwierdzony. Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO) i Anthony Joshua (22-1, 21 KO) spotkają się 7 grudniu w Arabii Saudyjskiej.

Gala odbędzie się w Diriyah niedaleko stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu. Pojedynek nazwano „Clash on the Dunes”, czyli „Bitwą na wydmach”.

Na początku czerwca tego roku skazywany na porażkę Ruiz sprawił wielką sensację i znokautował niepokonanego do tamtej pory Brytyjczyka. Po tym zwycięstwie Joshua stracił na rzecz rywala pasy mistrzowskie federacji WBA, IBF, WBO oraz IBO.

Walka odbyła się w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Joshua po raz pierwszy walczył wtedy w Stanach Zjednoczonych.

Miejsce rewanżu było jednym z najważniejszych punktów negocjacji ewentualnego rewanżu. Wśród potencjalnych lokalizacji wymieniano Cardiff. Ruiz nie był jednak skłonny do walki na terenie rywala. Ostatecznie zwyciężyła neutralna lokalizacja jaką jest Arabia Saudyjska. Kluczowe okazały się tu oczywiście względy finansowe. Według nieoficjalnych informacji organizatorzy za sprowadzenie gwiazd światowego boksu do siebie będą musieli zapłacić 100 milionów dolarów.