MMA PLUFC“Od tego się zaczęło…” – Artem Lobov o przyjaźni z Conorem McGregorem

“Od tego się zaczęło…” – Artem Lobov o przyjaźni z Conorem McGregorem

Artem Lobov opowiedział o przyjaźni z Conorem McGregorem. A raczej jego początkach. W rozmowie z Maciejem Turskim opublikowanej na kanale ETOTO TV wrócił wspomnieniami do chwil, kiedy poznawał się ze słynnym Irlandczykiem.

Artem Lobov i Conor McGregor to dwójka przyjaciół. Zawodnicy razem sparują, wspierają się w walkach, a McGregor nawet często bywa w narożniku Lobova w jego walkach. Jak się zaczęła ta przyjaźń?

Lobov o przyjaźni z Conorem McGregorem

33-letni “Rosyjski Młot” opowiedział o początkach współpracy i narodzinach przyjaźni z McGregorem. Lobov wrócił do czasów pierwszych wspólnych treningów z Irlandczykiem, które odbywały się w Straight Blast Gym w Dublinie:

“Kiedy się spotkaliśmy pierwszy raz, to był tylko Conor. nie był tym McGregorem, którego zna cały świat. Trenował w Straight Blast Gym i szukał nowych wyzwań. Poznaliśmy się na zajęciach w klubie. W tamtych czasach niewielu ludzi chciało trenować prawdziwe MMA, a co dopiero toczyć ciężkie sparingi w klubie. My to robiliśmy. Od tego się zaczęła nasza przyjaźń.

Inni szukali łatwych walk i to samo robili na sali treningowej. Conor wchodził do klatki i spuszczał ci łomot. Po spotkaniu z nim czułeś dudnienie w głowie. Robił to bez unoszenia się. Nie dostawał za to nagród. Cel był prosty – postęp, ciągły progres. Ja też tego potrzebowałem w tamtym czasie. Zakładałem rękawice i mówiłem: No dalej, robimy to!

Tak się własnie zaczęła ta przyjaźń.”

Cała rozmowa Macieja Turskiego z Artemem Lobovem do sprawdzenia poniżej:

Lobov w KSW?

Co ciekawe, Artema Lobova możemy zobaczyć na jednej z najbliższych gal Federacji KSW. Rosjanin jest planowany jako rywal dla Marcina Wrzoska, choć ten tez toczy medialne boje z Borysem Mańkowskim. Co ciekawe, do walki Lobov vs. Wrzosek miało dojść na gali KSW 54 we Wrocławiu.

Możliwe, że Federacja KSW będzie dążyła do zorganizowania tego starcia. Zwłaszcza, że sam Lobov ciągle jest chętny na walkę dla polskiego giganta.