MMA PLInneOd poniedziałku stopniowe znoszenie obostrzeń w związku z koronawirusem. Co to oznacza dla sportu?

Od poniedziałku stopniowe znoszenie obostrzeń w związku z koronawirusem. Co to oznacza dla sportu?

Od 20 kwietnia w Polsce stopniowo mają być znoszone obostrzenia wprowadzone z pandemią koronawirusa. Co to oznacza dla sportu w naszym kraju?

Od poniedziałku stopniowe znoszenie obostrzeń w związku z koronawirusem
Foto: FEN MMA

Powrót do nowej normalności na razie rozplanowano na cztery etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się już w poniedziałek 20 kwietnia. Daty wprowadzenia kolejnych etapów nie są znane. Zależeć będą one bowiem od aktualnej sytuacji epidemiologicznej, a konkretnie od takich czynników jak:

  • przyrost liczby zachorowań (w tym liczba osób w stanie ciężkim),
  • wydajność służby zdrowia (zwłaszcza szpitali jednoimiennych),
  • realizacji wytycznych sanitarnych przez podmioty odpowiedzialne.

Jeśli chodzi o zasady wprowadzone od 20 kwietnia to dla sportowców istotna będzie możliwość trenowania na zewnątrz. Od poniedziałku będzie można wchodzić do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze.

“Umożliwimy również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!”

Poszczególne etapy zostały też szczegółowo opisane na stronie rządowej.

Bardzo ważny w kontekście wydarzeń sportowych jest etap trzeci. Dopuszcza on bowiem organizację wydarzeń sportowych do 50 osób. Wydarzenia te mają odbywać się bez udziału publiczności oraz w otwartej przestrzeni. Wygląda więc, że na powrót do hal na razie się nie zanosi. Polskie organizacje mają jednak doświadczenie w przeprowadzeniu wydarzeń w otwartej przestrzeni. Przykładowo w zeszłym roku Fight Exclusive Night zorganizowało znakomitą galę FEN 25 w Amfiteatrze w Ostódzie nad brzegiem Jeziora Drwęckiego. Z kolei organizacja Babilon MMA w ostatnich latach kilkukrotnie przeprowadzała swoje gale na świeżym powietrzu w Amfiteatrze Międzyzdroje.

Jak szybko powróci sport w Polsce? To zależy od tego jak będzie rozwijać się w Polsce sytuacja związana z aktualnie panującą pandemią. Miejmy nadzieję, że “względna” normalność  powróci stosunkowo szybko.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis